Pepo! Ty Popleto!

Netrpělivě očekávaná knižní novinka Vendulky Hegerové s názvem PEPO! TY POPLETO! před pár dny vyšla v nakladatelství Portál. Čtenáři se v ní setkají s hrdiny leporela EDO! TY NEPOSEDO! tentokrát v zimním období. Pojďte se mnou knihu virtuálně prolistovat.

Pepo! Ty Popleto!

Pepa Popleta má stejný formát jako jeho předchůdce Eda Neposeda. Jedná se o velké leporelo s pevnými listy. Oproti Edovi neobsahuje básničky. A naopak, zůstávají dialogy v bublinách.

Leporela Venduly Hegerové

Pepa Popleta dětem nabízí velké množství situací, které dávají podněty pro následné rozvinutí diskuze. Děti se díky zvířátkovým hrdinům učí pravidlům slušného chování a rozvíjí emoční inteligenci. Kniha otvírá i konkrétní témata jako je ekologie či volby.

Pepo! Ty Popleto!

Děj knihy se odehrává v předvánočním období a zahrnuje také slavení Vánoc a Silvestra. Děti se mohou také seznámit s různými zvyky a tradicemi, které se slavením těchto svátků souvisí.

Pepo! Ty Popleto!

Na každé dvojstraně leporela se čtenáŕi setkají se zvířecími rodinkami v různých situacích. Doma, na náměstí, na nádraží, na horské chatě. Všude je spousta věcí k objevování, všímání si detailů a hledání souvislostí.

Pepo! Ty Popleto!

Situace vycházejí z reálného života. Děti i rodiče je důvěrně znají. Vendulce se v obrázcích podařilo zachytit mnoho detailů a také emocí, které se k jednotlivým situacím vztahují.

Pepo! Ty Popleto!

Stejně jako u Edy Neposedy, i u Pepy Poplety se při čtení budou bavit děti i dospělí. 🙂 Ačkoliv je Pepa Popleta volným pokračováním Edy Neposedy, dá se číst i bez znalosti prvního dílu. Nicméně, osobně doporučuji oba dva. Pokud se vám líbí jeden, určitě vás bude bavit i druhý. Nás baví mít otevřené obě knihy zároveň a hledat podobné i rozdílné situace a poznávat nové postavy a souvislosti.

Pepo! Ty Popleto!

Naše děti i já jsme si hrdiny těchto knížek oblíbili. Když před více než dvěma roky poprvé vyšel Eda, nečetli jsme několik měsíců s Martínkem nic jiného. Teď už do knížek dorůstá i Markétka. Pepa Popleta je od začátku oblíbený úplně stejně.

Pepo! Ty Popleto!

Co je u knížek bonusem, existují k nim další doprovodné materiály a hry. K Edovi i Pepovi jsme s Vendulkou vytvořily pracovní listy. Ty k Edovi jsou ke stažení tady. Materiály k Pepovi najdete v Obchůdku Vendula. Tam také zakoupíte pexeso, stolní hry a hrací karty s hrdiny těchto knih. Případně si můžete nechat vyrobit hrníček, plecháček nebo tričko.

Za nás rozhodně doporučujeme. 😉