Deskohrátky

Dnes vám chci představit nový sešit her z dílny ilustrátorky Venduly Hegerové s názvem DESKOHRÁTKY. Najdete v něm 4 deskové hry, loto a domino. To vše na motivy knihy EDO! TY NEPOSEDO! Pojďte se podívat na jednotlivé hry zblízka. Věřím, že vás zaujmou stejně jako nás. 🙂

Deskohrátky

Sešit Deskohrátky obsahuje dva oboustranné herní plány ke stolním hrám. První hrou je BARVIČKOVANÁ. Funguje na principu hry Žebříky a hadi a děti si u ní procvičí barvy.

Deskohrátky

Z druhé strany je hra s názvem NA VÝLETĚ. Děti hází hrací kostkou (není součástí sešitu) a postupně plní úkoly. Při této hře se také mohou učit úplným základům finanční gramotnosti. Součástí jsou totiž „penízky“, za které si mohou kupovat různé věci na kartičkách (občerstvení nebo potřeby pro cyklisty).

Deskohrátky

Třetí desková hra má název LOUPEŽNÍCI. Děti prochází herním plánem a když stoupnou na červené políčko, pokusí se „chytit“ loupežníka tím, že musí hodit kostkou. Pokud padne stejné číslo jako na kartičce s loupežníkem, je chycený.

Deskohrátky

Poslední desková hra zavede hráče na plovárnu s Edou Neposedou. Ke všem stolním hrám si můžete vystřihnout papírové figurky, které jsou součástí sešitu.

Deskohrátky

Kromě výše uvedených her v Deskohrátkách najdete i domino se zvířátky z leporela o Edovi.

Deskohrátky

Poslední hrou je loto. Na čtyři barevné karty děti přikládají malé obrázky, které logicky patří k obrázkům na kartách.

Deskohrátky

Součástí sešitu je i krabička na drobnosti ke hrám, kterou vystřihnete a slepíte. Sešit Deskohrátky má formát A4 a je vytištěn na křídovém papíru, který není potřeba laminovat. Hry jsou po vystřižení ihned připravené k použití.

Deskohrátky

Eda Neposeda je náš oblíbenec. Hry z Deskohrátek nás doma zaujaly podobně jako už dřív celé leporelo.

Deskohrátky

Sešit Deskohrátky seženete v Obchůdku Vendula. Pokud se vám tento styl sešitů s hrami líbí, mrkněte ještě na Motohrátky a Zvířátkohraní od stejné autorky. 🙂