Motohrátky: AKTIVITY

Kreativní sešit MOTOHRÁTKY, který nakreslila naše oblíbená ilustrátorka, Vendula Hegerová, jsme představovali už dříve v recenzi. Dnes si ukážeme, co se z něj dá vyrobit a jak na to. Jak vidíte na úvodní fotce, možností tento sešitek poskytuje víc než dost. 🙂

Motohrátky: AKTIVITY

První aktivitou, která je uvedena i na obálce sešitu MOTOHRÁTKY, jsou PUZZLE. U nás hodně oblíbené. 🙂 Stačí libovolně rozstříhat stránku se staveništěm a skládání může začít. :,-)

Motohrátky: Puzzle

Druhou aktivitou, která je v sešitu připravena, je PEXESO. Stačí rozstříhat. Pokud byste chtěli klasickou hru ozvláštnit nebo máte menší děti, můžete využít naše tipy na inovaci v tomto nebo tomto článku. 🙂

Motohrátky: Pexeso

Součástí sešitku jsou obrázky DOPRAVNÍCH ZNAČEK. Vyzkoušeli jsme na nich nové stojánky ze špejlí a dřevěných suků. 🙂

Motohrátky: Dopravní značky

Obrázek značky jsme na špejli nalepili tavnou pistolí. Do dřevěného suku jsme kapesním nožem „vyvrtali“ malou dírku, do které jsme značku na špejli nasadili. Doporučujeme ještě zakápnout lepidlem, aby byly značky trvanlivější. Pokud dřevěné suky nemáte, můžete zkusit tento typ stojánků.

Motohrátky: Dopravní značky

Pro malé řidiče je připraven i ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ. My jsme na něj nalepili fotografii, vytvořili dírku a připevnili šňůrku na krk.

Motohrátky: Řidičský průkaz

Součástí sešitu je HRACÍ PODLOŽKA MĚSTEČKO. K ní si můžete vystřihnout dopravní prostředky, postavu pana policisty a semafor.

Motohrátky: Hrací podložka Městečko

Přestože jsou u jednotlivých dopravních prostředků připraveny i papírové stojánky, využili jsme kostky ze hry JENGA VĚŽ a autíčka nalepili na ně.

Motohrátky: Dopravní prostředky

Autíčka na dřevě pěkně drží, dají se různě seřazovat a navíc se v nich mohou „vozit“ figurky. 🙂

Motohrátky: Dopravní prostředky

Aby letadlo bylo opravdu „ve vzduchu“, vyrobili jsme stojánek z dřevěné špachtle a vršku od PET lahví. Postavu pana policisty jsme nalepili přímo na vršek. Tyto „stojánky“ se nám už dříve osvědčily, tak jsme je využili i teď.

Motohrátky: figurky

Důležitým prvkem MOTOHRÁTEK je SEMAFOR. Chtěli jsme, aby se barvy daly opravdu měnit, tak jsme to vyřešili suchým zipem. Stojánek opět ze špachtle a vršku. Pod jednotlivé barvy na semaforu jsme nalepili suchý zip a dítě tak může připevnit jen ta barevná kolečka, která chce. Dvě kolečka suchého zipu jsme dali i dozadu, aby se tam daly připevnit ty barvy, které zrovna „nesvítí“. 🙂

Motohrátky: Semafor

Poslední částí vystřihovacího sešitu MOTOHRÁTKY jsou dopravní prostředky rozdělené na jednotlivé dílky. Dají se využít k více typům aktivit.

Motohrátky: Rozatříhané dopravní prostředky

Aktivita, která je popsána i na obálce sešitu, se jmenuje AUTO BUDOUCNOSTI. Dáme dohromady všechny dílky a necháme děti, aby skládaly libovolné dopravní prostředky dle vlastní fantazie.

Motohrátky: Auto budoucnosti

Bagr si přímo říkal o „rozhýbání“. Přemýšleli jsme, jak to udělat, aby se kola točila a lžíce hýbala a nakonec zvítězily NÝTKY. Nýtovací kleště máme nově a je to opravdu skvělá pomůcka. Klasické „cvočky“ z galanterie dva silnější papíry neudrží, ale nýtek ano. :,-) Jen to chce vychytat správný tlak, aby mezi nýtkem a papíry zůstalo trošku místa a dalo se s vystřihovánkou hýbat.

Motohrátky: Bagr s nýtky

Rozstříhané dopravní prostředky můžeme využít i pro vytvoření MAGNETICKÉ SKLÁDAČKY. Stačí jednotlivé dílky podlepit magnetickou fólií. Když je pak vložíte do plechové krabičky, můžete hru využít třeba při cestování. Díky magnetické fólii se nemusíte obávat, že budete jednotlivé dílky hledat pod sedačkami. 🙂

Motohrátky: Magnetická skládačka

Rozstříhané dopravní prostředky můžeme i jednoduše SKLÁDAT PODLE PŘEDLOHY. Jako předlohy využijeme obrázky přímo ze sešitu.

Motohrátky: Skládačka

Posledním tipem, jak použít rozstříhané dopravní prostředky, je spojování jednotlivých dílků SUCHÝMI ZIPY.

Motohrátky: Skládání se suchými zipy

Tolik naše tipy na AKTIVITY vytvořené z kreativního sešitu MOTOHRÁTKY Venduly Hegerové. Všechny aktivity jsme uložili do vyšší složky a máme je pohromadě připravené ke hře. 🙂

Motohrátky: Složka s aktivitami

Příprava aktivit nějaký čas zabere, ale podle nás se vyplatí věnovat ho. Vytvoříte tak celou složku aktivit na téma DOPRAVA, na kterých si děti procvičí různé dovednosti a zahrají množství her. Sešit pořídíte v Obchůdku Vendula. Pokud si ho chcete prohlédnout vcelku, nerozstříhaný, podívejte se sem na naši dřívější recenzi. 🙂

Motohrátky

Příjemnou zábavu při tvoření i hraní. 🙂