Pexeso Edo! Ty neposedo!

Eda Neposeda je náš letošní největší oblíbenec. 🙂 Jeho autorka, Vendula Hegerová, nedávno vytvořila PEXESO s hlavními hrdiny leporela, a tak jsme na dnešek připravili článek s AKTIVITAMI, k nimž jsme toto pexeso využili. Pojďte mrknout.

Pexeso Eda Neposeda

Pexeso s Edou Neposedou obsahuje 20 dvojic obrázků, které najdete i v leporelu. První aktivita se tedy nabízí sama. Nazvali jsme ji NAJDI DETAIL. V knížce hledáme stejnou postavičku ve stejné situaci jako je na kartičce.

Pexeso Eda Neposeda

Druhou variantou hry je hledat danou postavičku na každé dvojstraně leporela.

Pexeso Eda Neposeda

Pro uchování pexesa jsme využili látkový pytlíček s Edou, v němž nám přišlo tričko. Neprůhledný pytlík můžete využít k dalším aktivitám. Například k VYPRÁVÉNÍ PŘÍBĚHŮ. Hráči postupně vytahují kartičky z pytlíku a tvoří příběh, v němž se objevují jednotlivé postavy.

Pexeso Eda Neposeda

Další aktivitou je POZNEJ PROSTŘEDÍ. Vezmeme si libovolnou kartičku a snažíme se uhádnout, na kterém místě z leporela se daná postava nachází (dům, obchod, plovárna, školka…).

Pexeso Eda Neposeda

Kartičky pexesa mají barevné okraje. Ty můžeme využít k další hře s názvem NAJDI BARVU. Vezmeme si libovolnou kartičku, najdeme v leporelu stránku, na které se daná postava nachází a na této straně najdeme co nejvíce věcí, které mají stejnou barvu jako okraj kartičky.

Pexeso Eda Neposeda

S nejmenšími dětmi si můžeme zahrát zjednodušenou verzi klasického pexesa. Vybereme pouze několik dvojic kartiček a polovinu z dvojic otočíme obrázkem nahoru. Dítě otáčí zbytek kartiček a přiřazuje je ke stejnému obrázku.

Pexeso Eda Neposeda

Další aktivitu jsme nazvali RODINKY. Vezmeme si kartičku některého z hlavních hrdinů leporela a snažíme se vyjmenovat ostatní členy jeho rodiny.

Pexeso Eda Neposeda

Můžeme si také zahrát PAMĚŤOVOU HRU. Několik vybraných kartiček otočíme obrázky nahoru, děti si je prohlédnou a snaží se zapamatovat si je. Poté kartičky otočíme obrázky dolů a děti vyjmenovávají, které kartičky si zapamatovaly.

Pexeso Eda Neposeda

Paměťovou hru můžeme obměnit tak, že necháme děti, aby si zapamatovaly obrázky a pak jeden nebo dva odstraníme a děti musí říct, který obrázek chybí.

Pexeso Eda Neposeda

Další aktivitou je obdoba hry „KUFR“. Jeden hráč si vezme libovolnou kartičku a danou postavu popisuje druhému hráči. Ten hádá, o koho se jedná. Tuto aktivitu můžeme ztížit tak, že hráčům dovolíme popisovat jen vybrané charakteristiky postavy: vzhled/vlastnosti/rodinu…

Pexeso Eda Neposeda

Tolik naše tipy na aktivity s pexesem k leporelu EDO! TY NEPOSEDO!. Věříme, že se vám pexeso bude líbit stejně jako nám. 🙂 K dostání je, stejně jako leporelo, v Obchůdku Vendula. Pokud by vás zajímaly další aktivity k leporelu, můžete si zde stáhnout PRACOVNÍ LISTY.

Pexeso Eda Neposeda

Příjemnou zábavu. 🙂