Lenka ze Zabav.dite

Zabav dítě: Rozhovor s Lenkou Bernátovou

V letošním roce jsem pro vás jako novinku vymyslela seriál rozhovorů se zajímavými lidmi, kteří se věnují tvoření s dětmi a pro děti a také oblasti vzdělávání dětí. Lenka Bernátová je maminkou dvou dětí, pedagogem volného času a také zakladatelkou projektu Zabav dítě. Na tomto instagramovém profilu najdete množství jednoduchých nápadů na aktivity pro děti. Společně s manželem provozují i stejnojmenný e-shop, na kterém nabízejí dřevěné pomůcky pro děti předškolního i školního věku. Přečtěte si rozhovor s Lenkou, za který jí moc děkuji.

1. Můžete se krátce představit? 

Ahoj, jmenuji se Lenka, jsem máme dvou dětí, pedagog volného času a vedu profil zabav.dite.

2. Jaké materiály a techniky při tvoření s dětmi preferujete? 

Asi mám nejraději obyčejní papír. Dá se toho s ním vykouzlit mnoho. Těm menší stačí jen stříhat a lepit a jsou zabavené na dlouhé minuty. Baví mě dětem ukazovat nové techniky a materiály. S dětmi na kroužku i s dcerou se chystám na enkaustiku.

3. Jaká aktivita nebo hra v poslední době zabodovala u vás doma? 

Z posledních aktivit mělo úspěch stínové divadlo, které jsme si vyrobili z Duplo kostek. Beáta hrála inscenace, Vincent se zařadil mezi diváky a hltal každé ségry slovo. Her u nás letí hodně. Od Štědrého dne hrajeme nejvíce Umí prase létat a Hoď sebou, slepičí prdelko! Když chceme něco klidnějšího kreslíme příšerky do hry Děsivá příšerka.


4. Co vás motivovalo k založení e-shopu Zabav dítě? 

 Profil

Profil jsem založila v poslední vlně covidu, bylo to teď a nebo nikdy. Do té doby jsem neměla ani vlastní IG, byla jsem naprostý analfabet. Měla jsem jen facebook, který jsem používala zřídkakdy.

 Shop

Eshop jsme nezaložili, přivedla nás k němu náhoda. Na instagramu jsem narazila na inzerát, že někdo prodává eshop s názvem u listickyvladky s didaktickými pomůckami. Zaujalo mě to, zmínila jsem se doma, napsala email, do týdne byl náš.


5. Kde berete inspiraci pro tvorbu nových pomůcek z překližky? 

Nápady chodí samy a když nechodí, tak tou dobou není žádná novinka. 😀 Hodně se inspiruji v ročním období.


6. Můžete prozradit, na jakou novinku se můžeme letos na vašem
e-shopu těšit? 

Doufám, že letos na eshop konečně přidáme luční kvítí, už s ním bojujeme téměř rok. Manžel chystá hudební novinky. Určitě budou i nové tácy na smyslové hraní a obtiskávací kostky do modelíny.

Děkuji Lence za rozhovor a přeji, aby se jim dařilo při tvoření s dětmi i pro děti. Osobně můžu z e-shopu Zabav dítě doporučit pohyblivou abecedu a pohyblivé číslice.