Podzimní tvořítka

Tvořítka jsou skvělá pomůcka, kterou můžete využít k různým aktivitám. Dnes vám chci tvořítka představit a ukázat vám pár nápadů, jak si s nimi pohrát.

Tvořítka

Co jsou to Tvořítka

Tvořítka jsou razítka a vykrajovátka v jednom. Jsou vyrobena ze speciálního plastu určeného pro styk s potravinami. V nabídce je množství motivů různých velikostí. Můžete si také nechat vyrobit tvořitko s vlastním motivem. Celou nabídku najdete na www.tvoritko.cz.

Podzimní tvořítka

Podzimí tvořítka

My jsme si o víkendu hráli s podzimními tvořítky. Pojďte se inspirovat. 🙂

PERNÍČKY

Tvořítka můžete využít k pečení. My jsme vyzkoušeli perníčky a vzory se nám do nich krásně otiskly. Podobně budou fungovat i sušenky.

Perníčky z tvořítek

OTISKY DO PLASTELÍNY

Další možnost je otiskovat vzory do plastelíny nebo jiných modelovacích hmot. My jsme zkoušeli použít domácí plastelínu a fungovalo to dobře. 🙂

Otisky do plastelíny

Otisky do plastelíny

Frotáž

Naši Marky hodně bavilo frotážování. Při této aktivitě je potřeba dětem razítko pod papírem přidržovat. Díky úchytu na zadní straně se jinak bude posouvat. Ale dětem se líbí to „kouzlo“, jak se motiv razítka objeví na papíře.

Frotáž

Razítkování

Zkoušeli jsme také tvořítka použít jako klasická razítka na papír. Vystouplé části jsme pomocí štětce potřeli akrylovou barvou a vzory jsme tiskli na papír. Když použijete barvu na textil, můžete stejným způsobem tisknout i na látku.

Razítkování

Závěr

Tvoření nás bavilo. Líbí se nám, jak jsou vzory na tvořítkách přesné a krásně se přenášejí na různé povrchy. V nabídce jsou nádherné vzory, věříme, že si vyberete a že budete z tvořítek nadšení jako my. 🙂