Pexeso První jarní květiny

V přírodě se po zimě začínají objevovat první barevné kvítky, a proto je vhodný čas představit krásné pexeso naší oblíbené značky Little Bears, jehož tématem jsou právě PRVNÍ JARNÍ KVĚTINY.

Pexeso První jarní květiny

Co hra obsahuje

Balení obsahuje 20 párů kartiček, látkový pytlík a vzdělávací plakát. Velikost kartiček je 6*6 cm. Jsou vyrobeny z 2 mm silného kartonu, takže jsou velmi odolné.

Pexeso První jarní květiny

Kartičky s obrázky

V pexesu se seznámíte s 20 druhy prvních jarních květin, se kterými se u nás můžete setkat. Ilustrace jsou krásné a realistické. Dále je na kartičce uveden název rostliny a piktogramy. Ty označují, zda je květina léčivá / jedovatá / chráněná nebo cizokrajná (dovezena odjinud).

Pexeso První jarní květiny

Vzdělávací plakát

Plakát má po rozložení velikost klasické A3. Najdete na něm informace ke všem 20 druhům květin, které jsou typické pro českou přírodu. Nechybí ani jejich latinský název a u každého popisu je uvedena nějaká zajímavost, kterou si děti lehce zapamatují. Jsou zde uvedeny i vysvětlivky piktogramů na kartičkách.

Vzdělávací plakát

Látkový pytlík

Stejně jako všechna ostatní pexesa od Little Bears, i toto je baleno v látkovém pytlíku. Je to velmi praktický způsob, jak pexeso uložit. Kartičky se nepoztrácí a můžete je i jednoduše sbalit na cesty nebo na výlet do přírody. Pytlík na zelenou barvu a je na něm natištěn název hry, takže na první pohled vidíte, o které pexeso se jedná.

Pexeso První jarní květiny

Využití hry

Hra nabízí náměty na různé způsoby využití. Některé přidávám pro inspiraci.

POZNÁVÁME VENKU

Pexeso se dá krásně využít jako určovací klíč k poznávání rostlin přímo v přírodě. Květiny můžete s dětmi určovat podle kartiček či vzdělávacího plakátu.

Pexeso První jarní květiny

TŘÍDĚNÍ

Kartičky s obrázky můžete zřídit dle různých kritérií. S menšími dětmi podle barev květů, se staršími třeba podle piktogramů na rostliny léčivé/jedovaté, aj.

HÁDANKY

S dětmi si můžeme zahrát hru typu „Kufr“. Jeden hráč popisuje rostlinu na obrázku, druhý hádá, o kterou květinu se jedná.

Pexeso První jarní květiny

OBMĚNY PEXESA

Pravidla hry pexeso se dají různě obměňovat a přizpůsobit věku hráčů. Náměty k různým variantám pexesa najdete tady.

Pexeso První jarní květiny

Pexeso PRVNÍ JARNÍ KVĚTINY můžeme jedině doporučit. Je to krásná hra se vzdělávacím přesahem. Jako všechny hry od Little Bears je i tato vychytaná do posledního detailu. 🙂