Logico Piccolo

I o prázdninách a na cestách můžete s dětmi hravou formou procvičovat znalosti z různých oblastí. Pokud máte doma předškoláky a děti na prvním stupni ZŠ, bude se vám hodit můj dnešní tip na parádní vzdělávací pomůcku Logico Piccolo.

Logico Piccolo

Jak to funguje

Logico Piccolo je rámeček z pevného plastu, do kterého se zasouvají karty s úkoly. Děti posouvají barevné knoflíky na pozice, které označují správné řešení úkolů na kartě. Barevných knoflíků a tedy i úkolů na každé kartě je přesně deset.

Logico Piccolo

Karty s úkoly jsou oboustranné. Ze zadní strany je řešení úkolů. Jednoduchým otočením karty se děti okamžitě dozvědí, jestli úkoly vyřešily správně. Stačí porovnat pořadí barevných knoflíků v tabulce se správným pořadím na kartě.

Logico Piccolo

Soubory karet s úkoly

V nabídce souborů pro Logico Piccolo najdete množství témat. Děti si mohou vybrat to, které je zajímá nebo třeba něco úplně nového, o čem by se rády dozvěděly víc. Karty jsou rozděleny na dvě kategorie: pro MŠ a pro ZŠ.

Karty s úkoly

Každá sada úkolů obsahuje 16 karet. Zadání je různé obtížnosti. Některé bude pro děti opakováním, u jiného budou muset víc přemýšlet. Na fotografiích vidíte sadu Exotická zvířata.

Logico Piccolo

Sada Exotická zvířata

Sada karet na téma Exotická zvířata obsahuje úkoly, které se týkají jak skutečně existujících zvířat, tak zvířat bájných, které děti znají z pohádek.

Logico Piccolo

Při práci s kartami děti získávají nové informace, hledají souvislosti, procvičují logické myšlení, představivost i komunikační dovednosti. Nejde o memorování jednotlivých informací ani o opakování učiva ze školy, ale především o samostatnou práci a zajímavý způsob poznávání, který děti vede k novým způsobům uvažování.

Karty Exotická zvířata

Naše zkušenosti s Logicem

Loni na podzim jsme si doma oblíbili jednodušší verzi této pomůcky, Logico Primo. To můžete využít jak pro nejmenší děti (u nás od 2,5 roku) i pro předškoláky, jelikož sady obsahují různé úrovně obtížnosti úkolů. Martínka (5,5 roku) zajímají témata, která jsou připravena pro Logico Piccolo, a tak jsme je chtěli vyzkoušet. Je znát, že některé úkoly už jsou obtížnější na logické myšlení i představivost, ale s dopomocí je zvládáme. Zkrátka se učíme společně. 🙂

Logico Piccolo

Logico Piccolo je skvělá pomůcka k procvičování různých dovedností. Doporučuji ji k učení doma i ve vzdělávacích či zájmových institucích. Na zajímavých tématech se děti učí důležitým dovednostem v oblasti myšlení, které budou v životě určitě potřebovat.