Koloběžka Yedoo Mau Emoji

Když jsem před rokem psala recenzi na koloběžku Yedoo Wzoom, kterou dostal Martínek a stále mu skvěle slouží, zmínila jsem, že jsem přesvědčená, že to není poslední koloběžka v naší rodině. A měla jsem pravdu. Brzy po Martínkově koloběžce nám doma přibyla ještě jedna dospělácká, kterou mi koupil manžel. A nedávno v rámci spolupráce s Yedoo dostala koloběžku i Marky. A právě tuto nejmenší dětskou od Yedoo vám dnes chci představit blíže.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji

Technické údaje 

Koloběžka Yedoo Mau Emoji je nejmenší z dětských koloběžek, které Yedoo nabízí. Je určena dětem od 4 let (a výšky 100 cm). Koloběžka má dvě stejné velká kola o průměru 12 „. Koloběžka váží 6 kg a má nosnost až 75 kg. Na rozdíl od větších koloběžek má tato jen zadní brzdu.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji


Design Emoji

Koloběžku máme v designu Emoji. V tomto designu se koloběžka vyrábí ve 4 barvách: červená, zelená, modrá, žlutá. Všechny tyto barvy jsou za mě univerzální a hodí se, jak pro holčičky, tak pro kluky. U naší Marky zvítězila modrá. Rám koloběžky je polepen hravými a vtipnými smajlíky a na řidítkách je nápis Emoji, který zároveň slouží jako reflexní prvek. Další reflexní prvky jsou na kolech.  Jednotlivé trubky rámu jsou spojeny speciální výztuhou, která má také tvar smajlíka. 🙂

Koloběžka Yedoo Mau Emoji


Vychytávky

Koloběžky Yedoo mají několik vychytávek. Jednou z nich je praktický stojánek zabudovaný přímo ve stupátku. Tento stojánek určitě každý ocení. Při jízdě nepřekáží a koloběžku díky němu jednoduše postavíte kdekoliv.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji

Druhou vychytávkou je možnost nastavit výšku zadního kola, respektive stupátka. Stupátko můžete nastavit do dvou poloh podle toho, jestli jedete po rovince nebo přes lehký terén. Správné nastavení zajistí, že dítě nebude stupátkem „škrtat“ o zem.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji

Třetím detailem je vyvýšená zadní část stupátka, která chrání dětskou nohu před zraněním a také před větším znečištěním, pokud jede například po dešti.

Poslední praktickou vychytávkou jsou předem vyvrtané otvory na připevnění stojánku na láhev. Zdá se to jako samozřejmost, ale například u mnohých dětských kol možnost připevnit klasický stojánek na pití není, a tak oceňuji, že u koloběžky na to v Yedoo mysleli.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji


Proč koloběžka

Pokud byste váhali, jestli dětem koloběžku pořizovat, tak mám pro vás tip na článek, ve kterém fyzioterapeutka popisuje prospěšnost tohoto pohybu. Pro mě tento článek byl rozhodující při rozhodování, jestli kromě kola dězem pořizovat i koloběžku. A nakonec jsem se skrze dětské koloběžky k tomuto sportu dostala taky. Sama se na vlastní kůži přesvědčuji, že mi jízda na koloběžce prospívá.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji


Naše zkušenosti 

Markétka koloběžku Yedoo Mau Emoji dostala ve 4 letech. Přestože už umí jezdit na kole a jezdí na něm ráda, z koloběžky je nadšená. Když si vybírá, na čem chce jet, dává většinou přednost koloběžce před kolem. Ale už si také na delší trase vyzkoušela, že je jízda na koloběžce fyzicky náročnější než na kole. 🙂

Techniku jízdy na koloběžce zvládla prakticky hned. Rychle se naučila střídat nohy při odrazech a také při jízdě z kopce stát oběma nohama na stupátku.

Koloběžka s ní takříkajíc „srostla“ a je s ní spokojená.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji

Slevový kód

Pokud jsme vás našimi dobrými zkušenostmi s koloběžkami Yedoo nalákali na pořízení tohoto dopravního prostředku, můžete využít slevový kód TvorimeYedoo10, který platí na vše od Yedoo.

Koloběžka Yedoo Mau Emoji


Závěr

Jak jste asi z článku pochopili, jízdu na koloběžce jsme si doma oblíbili. Je to zábavný a zdraví prospěšný sport. Zaujme i děti, které jinak pohyb nemají úplně v oblibě. Z vlastní zkušenosti koloběh doporučuji i pro dospělé. Zvlášť pro nás, kteří věčně sedíme za počítačem, je tento pohyb k nezaplacení.