Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Před několika týdny jsme v rámci spolupráce s českým výrobcem odrážedel a koloběžek Yedoo dostali k testování dětskou koloběžku Wzoom. Ráda bych vám ji v tomto článku podrobně představila.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Proč koloběžku

Ještě než se pustím do představení koloběžky chci uvést důvody, proč jsme chtěli Martínkovi koloběžku pořídit. Hlavním důvodem bylo to, že zatím (má 5,5 roku) neumí jezdit na kole. On je na sebe od malička opatrný a sporty ho nijak zvlášť nelákají. Navíc je vysoký a hubený a pro některé sporty mu tedy chybí potřebná síla. Hýbe se ale rád a z pohybu má opravdu radost. Jízda na koloběžce je bezpečná a navíc pro většinu dětí lákavá. Proto nás napadlo, že by pro něj koloběžka mohla být vhodná.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Prospěšnost jízdy na koloběžce

Když jsem hledala na internetu konkrétní koloběžky, narazila jsem na stránky českého výrobce Yedoo. Na jejich blogu jsem si přečetla článek fyzioterapeutky o prospěšnosti jízdy na koloběžce a bylo rozhodnuto. Pokud by vás to zajímalo, je to tento článek.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom nám byla doporučena přímo výrobcem. Při výběru je potřeba řídit se především výškou dítěte. Model Wzoom je určen pro děti od 6 let. Minimální výška dítěte je 120 cm, což Martínek splňoval.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Velikost a nosnost koloběžky

Přední kolo je velikosti 16″, zadní kolo má průměr 12″. Kola se dají nahustit a jejich šířka zvládne jak klasický asfalt, tak i kostky a lehký terén. Rám je odlehčený, koloběžka váží 7,5 kg.

Přestože se jedná o dětskou koloběžku, může si ji bez obav půjčit i dospělý. Nosnost je totiž 100 kg. Jedná se o model koloběžky, který poroste s dítětem minimálně do dospívání.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Výbava koloběžky

Koloběžka má přední i zadní brzdu přímo na řídítkách podobně jako klasické kolo. Velkou výhodou je také stojánek, který je zabudovaný pod stupátkem. Díky němu koloběžku pohodlně postavíte kdekoliv.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

V rámu jsou otvory na stojánek na láhev. Ten není součástí, ale doporučujeme ho rovnou pořídit. Já jsem ho dokupovala přímo na e-shopu Yedoo v sekci Doplňky. Stejně tak se dají ke koloběžce dokoupit blatníky.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Estetické a funkční detaily

Rám je složený ze dvou trubek a je spojený písmenem W. Písmeno W je jednak funkční a jednak slouží jako designový prvek. Stejně jako nápis na rámu.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Co se týče barev koloběžky, na e-shopu Yedoo si můžete vybrat ze sedmi odstínů. Martínek si vybral černou variantu se zeleným brzdovým lankem. Koloběžka je opravdu krásná. Na první pohled si ji zamilujete. Moc se mi líbí, že estetické prvky jsou zároveň i funkční. Třeba reflexní prvky na pneumatikách.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Naše zkušenosti s koloběžkou

Jak jsem zmínila na začátku, koloběžku máme několik týdnů. Za tu dobu Martínek opravdu viditelně zlepšil koordinaci pohybů. Jízda na koloběžce ho baví a zároveň rozvíjí jeho pohybové dovednosti.

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Já jsem neodolala a využila toho, že koloběžka Yedoo Kids Wzoom bez problémů uveze i dospělého a sama si ji vyzkoušela. Musím říct, že jízda na koloběžce byla velmi pohodlná a moc jsem si ji užívala. S manželem uvažujeme o koupi dospělácké koloběžky, abychom mohli jezdit společně s Martínkem. 🙂

Dětská koloběžka Yedoo Kids Wzoom

Slevový kód

Na závěr recenze bych vám chtěla nabídnout slevový kód do e-shopu Yedoo, který můžete využít na jakýkoliv jejich produkt.

Stačí v košíku zadat kód Yedooprodeti2022. Kód je platný až do 1.12.2022, můžete ho tedy využít i při koupi dárků na Vánoce. 🙂

Koloběžka Yedoo Kids Wzoom


Závěr

S koloběžkou Yedoo Kids Wzoom jsme doma velmi spokojeni. Martínkovi skvěle slouží a pomáhá. Jsem přesvědčená, že to není poslední koloběžka u nás doma. Kromě dospělácké koloběžky časem bude chtít svou i mladší Marky, která zatím jezdí na odrážedle. Za nás tedy sportovní koloběžku hodnotíme jako skvělý a pro děti i dospělé velmi prospěšný dopravní prostředek. 🙂