Dřevěný xylofon Goki

  • Přemýšlíte o koupi xylofonu? 
  • Chcete, aby byl univerzální a dal se využít pro jakkoliv označené noty? 
  • Vyzkoušejte dřevěný xylofon Goki. 

Když byl Martínek malý, pořídila jsem mu v hudebninách klasický kovový xylofon. Měl hezký zvuk, tóny zněly čistě, měl velký rozsah. Po čase nám ale přestal vyhovovat. Jednak se lehce rozdrolila molitanová podložka mezi dřevěným tělem xylofonu a kovovými klapkami, jednak barvy klapek nejsou na všech xylofonech stejné, a tak ne vždy barv not odpovídaly tomu našemu xylofonu. Až nedávno jsem na Hračkolce objevila dřevěný xylofon značky Goki a pochopila jsem, jaké má výhody oproti tomu kovovému.

Dřevěný xylofon Goki je pevný, kvalitní, snese i hrubší zacházení mladších dětí. Výrobce ho doporučuje dětem od 3 let, ale můžete ho vyzkoušet i u menších dětí. Součastí balení jsou dvě paličky. Zvuk dřevěného xylofonu je příjemnější a tlumenější než u toho kovového. Přesto jsou tóny čisté. Tento konkrétní xylofon má rozsah 1,5 oktávy, takže na něj zahrajete většinu písniček. Pokud zvažujete koupi xylofonu, určitě doporučuji pořídit nástroj s větším rozsahem, na ty klasické malé s 8 tóny budete dost omezení.

Podívejte se na další dřevěné hudební hračky.

Dřevěný xylofon má výhodu, že se při hře tak nesoustředíte na barvy jednotlivých klapek, ale hrajete víc podle sluchu. Pokud si přece jen ale chcete xylofon lehce upravit, můžete využít samolepící štítky, nastříhat je na malé čtverečky, vybarvit fixem a nalepit je na konce jednotlivých klapek na xylofonu. Takto si jednoduše nástroj upravíte pro jakkoliv barevné noty. Pokud jsou dětem bližší spíš čísla nebo písmenka, můžete na samolepící lístečky (a pod noty) napsat čísla podle toho, jak jdou tóny za sebou nebo přímo jejich názvy. Xylofon tak jednoduše přizpůsobíte potřebám dětí. Mě si dřevěný xylofon získal a vidím v něm oproti tomu kovovému více výhod. Tento konkrétní xylofon značky Goki můžu doporučit.

K nákupu na Hračkolce platí slevový kód TPD10.