Dřevěné promítací pohádky Stínosvět

Dnes bych vám chtěla představit úžasné DŘEVĚNÉ PROSVĚCOVACÍ KARTY, které vyrábí rodinná firma Stínosvět. Kartičky se staly každodenní součástí našich večerních rituálů před spaním. Když jdou děti do postele, automaticky je chystají a čekají na pohádku. Věřím, že se vám také zalíbí. 🙂

Promítací pohádky Stínosvět

Popis kartiček

Jedná se o dřevěné kartičky, na kterých je vygravírovaný text pohádky. V horní části jsou vyřezané jednotlivé postavy a další symboly z dané pohádky. Kartičky jsou určené k prosvícení baterkou a k promítnutí vyřezaných obrázků na stěnu. Autorkou obrázků je ilustrátorka Mariany.

Promítací pohádky Stínosvět

Co sada obsahuje

Každá sada pohádkových kartiček vypráví jednu českou pohádku. My jsme si vybrali pohádku O veliké řepě. Sada obsahuje 8 kartiček, na kterých je rozdělen celý příběh pohádky. Kartičky jsou nahoře očíslované, aby bylo hned jasné, v jakém pořadí se mají číst. Naše děti si po pár dnech zapamatovaly, jak jdou obrázky za sebou a podávají mi je podávají k prosvěcování ve správném pořadí. 🙂 Kartičky jsou balené v kartonové krabičce.

Promítací pohádky Stínosvět

Proč promítat pohádky

Promítáním pohádek si s dětmi můžete vytvořit hezký večerní rituál. Promítání děti láká a mají z něho větší zážitek než jen ze samotného čtení. Když je v místnosti přítmí, působí na ně méně rušivých vlivů a lépe se soustředí na příběh. Já jako rodič oceňuji, že je na kartičkách uvedený i text pohádek a považuji to za skvělý nápad. Kolikrát po celém dni nemám energii text vymýšlet a přemýšlet nad ním. Takhle stačí vzít kartičku a „jen“ pohádku přečíst. Na druhou stranu, možnost vymyslet a promítat vlastní příběh je tu taky. Tím se dostáváme k možnostem využití těchto karet.

Promítací pohádky Stínosvět

Nápady na aktivity
VLASTNÍ PŘÍBĚH

Když karty otočíte z druhé strany, která je nepotištěná, můžete s dětmi vymýšlet a promítat svůj originální příběh, bez ohledu na text pohádky. 

Promítací pohádky Stínosvět

OBKRESLOVÁNÍ

Kartičky nemusíte využívat jen k prosvěcování. Můžete je použít i jako šablony k obkreslování zvířátek a dalších výřezů.

VKLÁDÁNÍ

Moc se nám líbí, že Stínosvět nabízí i samostatné výřezy obrázků z kartiček. Dají se použít k tvoření. Naše děti si z nich udělaly vkládačku a vkládají je přímo do otvorů v kartičkách.

Promítací pohádky Stínosvět

Promítací pohádky Stínosvět

BAREVNÉ HRÁTKY

Obrázky můžete také pokládat na různé povrchy a zkoumat je smysly (zrak, hmat). Můžete pozorovat, jak jednotlivé tvary vypadají na různých materiálech, jak se mění, apod. Jako materiály můžete využít barevné papíry, látky, ale i sypké materiály jako štěrk, apod.

HRY V PROSTORU

Můžete si zahrát také prostorové hry. Například schovat kartičky na různá místa a postupně je hledat a vyprávět příběh. Místa úkrytu můžete volit podle toho, co na kartičce je. Například kartu s řepou můžete schovat k misce se zeleninou, apod. Děti tak hledají nejen karty, ale i logické souvislosti.

Promítací pohádky Stínosvět

Dřevěné promítací karty můžeme jedině doporučit. Kromě pohádek si můžete vybrat i tématické vzdělávací sady. Vzdělávací sadu Afrika si můžete prohlédnout v tomto článku. Najdete v něm i nápady na další aktivity s kartami. Věřím, že se vám i vašim dětem kartičky zalíbí stejně jako nám. 🙂