Dinosauří stezka

Dinosauří nadšenci, respektive jejich rodiče, zpozorněte, protože tato recenze je přímo pro vás. 🙂 Autorka Dinopohádek Helena Strouhalová kromě knížky dinosauřích pohádek vytvořila také stolní hru, která se jmenuje Dinosauří stezka. U nás doma se hned dostala na vrchol oblíbenosti, věřím, že tomu tak bude i v jiných rodinách.

Dinosauří stezka

Popis hry

Hráči se figurkami posouvají po herním plánu z dinosauřího hnízda až do jeskyně. Jednotlivá políčka jsou ozvláštněna různými úkoly. Jedna hra trvá asi 25 minut.

Komu je hra určena

Hra je určena pro 2 – 4 hráče od 4 let.

Dinosauří stezka

Co hra obsahuje

V kartonové krabici najdete:

  • herní plán
  • 4 figurky
  • 32 dinosauřích karet
  • 5 karet dinosaurů ze správné pětky
  • hrací kostku
  • návod

Dinosauří stezka

Pravidla hry

Cilem hráčů (právě vylíhnutých dinosaurů) je dostat se z hnízda do bezpečí jeskyně. Cestou však na hráče čeká několik překážek: doutnající sopka, starost o dinosauří mládě či nebezpeční predátoři.

Dinosauří stezka

Hráči se střídají v hodu kostkou a postupují po herním plánu směrem k jeskyni.

Barvy políček a symboly označují akci (překážku).

Na některých políčcích se stojí, na jiných hází dvakrát a podobně.

Dinosauří stezka

Ke dvěma políčkům se využijí i karty s dinosaury:

Zelené pole s dinosauří lebkou znamená „Souboj“. Na tomto poli hráčům pomáhají dinosauři ze správné pětky, s nimiž se děti setkaly v Dinopohádkách. Hráči hodí kostkou a pokud součet bodů na kostce a bodů na kartičce s dinosaurem ze správné pětky převyšuje body na kartičce s predátorem, přemohl ho a může si kartičku nechat.

Na modrém poli s dinosauřími kostmi si hráči mohou mezi sebou měnit získané kartičky predátorů tak, aby na konci hry měli od každého druhu dinosaura alespoň jednu (masožravci, býložravci, vodní a létající).

Dinosauří stezka

Kartičky

Kartičky s dinosaury můžete použít i mimo hru. Obsahují totiž množství informací o pravěkých zvířatech. Uveden je základní popis zvířete, jeho váha, výška a doba, kdy žil. Kartičky můžete s dětmi třídit podle typu dinosaura nebo si zahrát další drobné hry (hádat název dinosaura podle popisu, určovat, kteří dinosauři se mohli potkat a kteří ne, apod.).

Kartičky z dinosauří stezky

Závěr

Hra Dinosauří stezka se nám osvědčila a baví nás. Nejvíc ji hrajeme se čtyřletou Marky.

Doporučujeme.