Dinopohádky

Táj, Koule, Drápek, Růžek a Lofík je pětice dinosauřích mláďat, která si říká správná pětka. Ačkoliv by ve skutečnosti přátelství mezi malým tyranousarem, ankylosaurem, velociraptorem triceratopsem a parasaurplophem vzniknout nemohlo, v pohádkovém světě to možné je. A tak se v Dinopohádkách Heleny Strouhalové můžeme začíst do sedmi příběhů na dobrou noc, jejímiž hrdiny jsou výše zmíněná dinosauří mláďata.

Dinopohádky

Kniha je určena dětem od 2 do 6 let, ale může zaujmout i starší milovníky dinosaurů. K dispozici je varianta s pohádkami pouze v češtině anebo dvě cizojazyčné verze:

  • česko-anglická verze
  • česko-ukrajinská verze

Dinopohádky

Příběhy dinosauřích mláďat jsou moc hezky napsané. Pohádky jsou poutavé, děti u nich udrží pozornost. Dinosauři řeší podobné situace jako řeší malé děti v běžném životě. Děti i rodiče v nich najdou i trochu ponaučení nebo se díky nim s dětmi dokáží na různé situace podívat zase trošku jinak.

Dinopohádky

Témata, která pohádky otevírají jsou různá: respektování pravidel, soupeření, důvěra v sami sebe, respekt k druhým, stanovování priorit a další.

Dinopohádky

Kromě textů děti i dospělé v knížce zaujmou krásné ilustrace Ludmily Ondrašíkové. Příběhy a obrázky k sobě nádherně ladí.

Dinopohádky

Dinopohádky autorka vymyslela pro svého syna, ktery miluje dinosaury a postupně z nich vznikla tato krásná knížka. U naší milovnice dinosaurů Markétky jsou dinosauří příběhy velmi oblíbené a Martínek si je s chutí přečte taky. Kromě dinopohádek Helena vymyslela i skvělou stolní hru Dinosauří stezka, kterou taky můžeme doporučit.