Dětské nářadí Corvus

RUCE jsou pro děti jedním z nejdůležitějších NÁSTROJŮ POZNÁVÁNÍ. Zhruba ve 3 měsících malá miminka začínají uchopovat předměty do dlaní a postupně tento první úchop zdokonalují a rozvíjejí při mnoha činnostech v batolecím období. V předškolním věku můžeme na tyto činnosti navázat a ROZVÍJET u dětí MANUÁLNÍ ZRUČNOST tím, že jim umožníme PRACOVAT SE SKUTEČNÝM NÁŘADÍM. Jednu sadu plně funkčního nářadí vhodného pro děti vám chci představit v dnešní recenzi.

Dětské nářadí Corvus

Jedná se o sadu dětského nářadí německé značky Corvus, kterou jsme mohli otestovat v rámci spolupráce s e-shopem Samostatné dítě. Je to PLNĚ FUNKČNÍ NÁŘADÍ, které je PŘIZPŮSOBENÉ VELIKOSTI DĚTSKÉ RUKY. Práce s ním je tedy pro děti pohodlná a bezpečná.

Dětské nářadí Corvus

Sada obsahuje: malý svěrák, kovovou ruční pilku, pilník na dřevo, rašpli, smirkový papír, kousek korku a kvalitní utěrku. Vše je uloženo v praktickém kovovém kufříku.

Dětské nářadí Corvus

Svěrák je základem, bez kterého se při práci v dílně neobejdete. V sadě malý svěrák s rozpětím 5 cm.

Svěrák

Další nezbytností pro práci je pilka. Součástí sady nářadí od značky Corvus je kovová ruční pilka s vyměnitelným listem o délce 14 cm. Výška kovového rámu pilky je 5,5 cm. Pilka je opravdu kvalitní a poradí si i s tvrdým dřevem. V případě potřeby si k ní můžete samostatně dokoupit náhradní plátky.

Pilka Corvus

K opracování dřeva slouží kovový pilník a rašple. Oba tyto nástroje mají délku cca 15 cm. V sadě je také kousek smirkového papíru. Kousek korku slouží jako „úchytka“ pro smirkový papír.

Dětské nářadí Corvus

Součástí sady je také kvalitní bavlněná utěrka, díky které mohou děti nářadí udržovat čisté. V kufříku najdete leták s kompletní nabídkou pomůcek pro děti od značky Corvus. Je v něm i spousta nápadů pro dětské kutily.

Utěrka na nářadí

Jak jsme psali v úvodu, všechny pomůcky jsou uloženy v kovovém kufříku. Kufřík se dá zavřít na dva zámky, takže nářadí můžete jednoduše přenášet. Z výroby je kufřík dodáván v kartonovém obalu. V nabídce e-shopu Samostatné dítě je červený a modrý kufřík.

Kufřík na nářadí

Tolik naše dnešní představení dětského nářadí  značky Corvus. Jedná se o velmi kvalitní nářadí, které můžeme doporučit dětem od 3 let. Jak jsme zmínili výše, jedná se o plně funkční nářadí. Děti by s ním tedy měly pracovat pod dohledem dospělé osoby. K nářadí doporučujeme ještě dokoupit dětské ochranné brýle a pracovní rukavice. V nabídce e-shopu Samostatné dítě najdete i spoustu dalších pomůcek pro práci s dětmi v dílně. Prohlédnout si je můžete tady.

Dětské nářadí Corvus

V praxi se nám nářadí osvědčilo například při řezání DŘEVĚNÝCH PROFILŮ. Děti si z nich mohou vyrobit jednoduché hračky či drobné dárky.

Řezání dřevěných profilů

Sadu dětského nářadí Corvus můžeme doporučit. Práce s ním děti baví. Díky přizpůsobené velikosti pro dětskou ruku se s nástroji dobře manipuluje a pro děti je práce pohodlná. Přejeme příjemnou zábavu u společného tvoření. 🙂