Dřevěné profily

DŘEVĚNÉ PROFILY jsou skvělou pomůckou pro práci se skutečným nářadím. Děti si díky nim vyzkouší práci se dřevem a zároveň si vyrobí malou hračku či drobný dárek. Ve spolupráci s e-shopem Samostatné dítě jsme tyto profily mohli otestovat. Pojďte na ně mrknout blíže.

Dřevěné profily

Dřevěné profily jsou „tvarované lišty“, které jsou určeny k nařezání a následnému tvoření. Uřezáním kousku profilu vznikne drobný dřevěný předmět, který mohou děti dále nazdobit a vyrobit si z nich jednoduché hračky nebo drobné dárky jako jsou třeba klíčenky.

Dřevěné profily

Profily měří 48 cm. Velikosti tvarů jsou různé. Z těch, které jsme vyzkoušeli: ovečka je nejmenší (2,5 * 1,5 cm), o něco větší je srdíčko (3,5 * 3 cm), největší je slepička (5 * 3 cm). Námi testované profily jsou z tvrdého dřeva. K nařezání je potřeba vynaložit větší sílu, a tudíž je doporučujeme dětem od 6 let. Mladší děti potřebují pomoc dospělého. Na e-shopu Samostatné dítě koupíte i profily z měkkého dřeva (auta, tvarydivoká zvířatazvířata ze statku), které jsou vhodné už pro děti od 3 let.

Řezání dřevěných profilů

Profily z měkkého dřeva

K řezání profilů jsme použili tuto sadu dětského nářadí Corvus, které je opravdu kvalitní. Mile nás překvapilo, jak si malá pilka poradila s tvrdým dřevem. Je ostrá a přitom pro děti naprosto bezpečná.

Broušení dřevěných tvarů

Po nařezání profilů jsme tvary začistili smirkovým papírem a následně je vybarvovali klasickými fixami.

Barvení dřevěných tvarů

Takto vyrobené tvary mohou děti využít k hraní. K tomuto účelu jsou ideální tvary zvířátek a autíček. Za pomocí speciálních karabinek si můžete z nařezaných tvarů vyrobit jednoduché přívěsky. Jen dejte pozor na to, že do profilů z tvrdého dřeva karabinku nenašroubujete bez použití nářadí. K tomuto účelu jsou spíše vhodné profily z měkkého dřeva.

Dřevěné profily

Tolik náš dnešní kutilský tip. Práce s DŘEVĚNÝMI PROFILY děti baví. Profily jsou dostatečně dlouhé. Z jedné lišty nařežete v průměru 20 tvarů. Doporučujeme je tedy nejen pro domácí využití, ale také do školek, škol a zájmových organizací.