Černobílé kontrastní kartičky s pohádkou: Little Finger

To, že malá miminka v prvních měsících života vnímají jen kontrastní barvy, je už celkem známá věc. Zrakové vnímání nejmenších dětí můžete podpořit různými obrázky v černobílém provedení. Dnes bychom vám chtěli jednu moc hezkou sadu takových obrázků představit. A protože na nich najdete obrázky z pohádky, využijete je nejen pro miminko, ale i v pozdějším věku dítěte. V recenzi najdete i tipy na aktivity s nimi pro starší děti. 🙂

Kontrastní kartičky Little Finger

Balení kontrastních kartiček s pohádkou od značky Little Finger zahrnuje 12 oboustranných kartiček vytištěných na kvalitním papíře. Rozměry jedné kartičky jsou 20 * 14,5 cm. Kartičky mají zaoblené rohy, takže se o ně dítě nezraní. Z jedné strany na nich najdete postavy a scény z pohádky O červené Karkulce a z druhé strany různá pozadí na motivy pohádky.

Kontrastní kartičky Little Finger

Jak už jsme u Little Finger zvyklí, ilustrace jsou autorské a pochází od Radky Filipové. Nápad použít na černobílé kartičky motivy pohádky se nám velmi líbí. Kartičky tak mohou posloužit k více aktivitám i v době, kdy už miminko trošku povyroste. Jsou ideální také pro sourozence různého věku. Zaujmete jimi novorozence, tak staršího sourozence. 🙂

Kontrastní kartičky Little Finger

Nás napadly tyto aktivity:

JAK TO BYLO

Úkolem hráčů je seřadit obrázky na kartičkách tak, aby vytvořily příběh pohádky O červené Karkulce.

O KARKULCE JINAK

Druhou variantou hry je vytvořit tak trochu jinou pohádku. Kartičky dáme na hromádku. Hráč, který je na řadě, si vezme horní kartičku a na základě obrázků na ní řekne jednu až dvě věty budoucího příběhu. Pokračuje další hráč a přidá další věty. Až všichni dohromady vytvoří zcela novou, originální pohádku.

CO JE NA OBRÁZKU

S menšími dětmi můžeme zkusit hru na popisování kartiček. Buď společně popisujeme, co na obrázku je. Nebo kartičku popisuje jeden z hráčů a druhý hádá, o který obrázek se jedná.

Kontrastní kartičky Little Finger

SCHOVÁVANÁ

Můžeme si také doma nebo v přírodě zahrát hledací hru. Stačí kartičky poschovávat a nechat děti hledat. Poté si můžete celý příběh popovídat.

REPORTÁŽ

Starším dětem můžete dát za úkol zpracovat pohádku o Karkulce osobitým způsobem. Mohou příběh sepsat nebo převyprávět v různých literárních žánrech (komedie, tragédie, reportáž…).

DIVADLO

Posledním naším tipem je hra divadla. Každé dítě si vybere jednu postavu z příběhu a vezme si kartičky, které se dané postavy týkají. Jeden z hráčů vypráví nebo čte pohádku a když se v příběhu objeví daná postava, dítě si stoupne a ukáže příslušný obrázek.

Kontrastní kartičky Little Finger

Věříme, že vás kartičky na motivy pohádky O červené Karkulce zaujaly stejně jako nás a že si u vás doma najdou své místo a porostou s vašimi dětmi. 🙂

Kontrastní kartičky od Little Finger moc doporučujeme. Jsou kvalitní, originální a nabízí vícero možnosti využití. Seženete je na Fleru, na FacebookuMamarketu, či e-shopu proprcky.cz.

Za sympatickou značkou Little Finger stojí Jana Malíková, původní profesí grafická designérka, která se v době mateřské dovolené pustila do výroby originálních didaktických hraček a pomůcek. V její nabídce najdete kromě zmíněných kartiček také pexesa, dřevěné provlékačky, další hračky pro miminka či dřevěný tablet nebo mobil. Určitě doporučujeme k dalšímu prozkoumání. 🙂 Více o autorce hraček najdete v tomto rozhovoru.