Dřevěné pexeso „Za polárním kruhem“ Little Finger

Krásných pexes máme doma více, ale to, které vám chci představit dnes, je „láska na první pohled i hru“. 🙂 Dřevěné pexeso na téma „Za polárním kruhem“ od Little Finger je krásné díky obrázkům i materiálu. Pojďte si ho s námi virtuálně „zahrát“. 

Dřevěné pexeso Little Finger

Pexeso je vyrobeno z 5 mm silné bukové překližky, obsahuje 8 dvojic obrázků. Průměr každého z nich je 6,5 cm. A právě díky těmto rozměrům se s obrázky dobře manipuluje. Dřevo je jemně vybroušené a je velmi příjemné držet ho v ruce. Za mě je to jedna z věcí, která mě na pexesu úplně uchvátila.

Dřevěné pexeso Little Finger

Pexeso je díky tomu velmi trvanlivé, nehrozí žádné poničení obrázků zmačkáním či roztržením jako v případě hry z papíru. Proto ho můžete bez obav nabídnout i těm nejmenším dětem.

Dřevěné pexeso Little Finger

Obrázky jsou do koleček vygravírované laserem. Jsou velmi jemné a do detailu propracované.

Dřevěné pexeso Little Finger

Dále bych chtěla vyzdvihnout balení hry. Výrobky od Little Finger jsou baleny do kartonové krabičky. Součástí balení pexesa je i originální látkový pytlík se stejnými motivy jako jsou ve hře.

Dřevěné pexeso Little Finger

Jako obvykle k recenzi přidáváme i několik nápadů na aktivity s hrou.

VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚHŮ

Z pytlíčku si vytáhneme jeden obrázek a vytvoříme k němu jednu větu z budoucího příběhu. Další hráč si vytáhne další obrázek a snaží se navázat další větou. Hra končí vytažením všech obrázků z pytlíčku nebo po domluvě.

Dřevěné pexeso Little Finger

NAJDI STEJNÝ MOTIV

I k další variantě hry využijeme látkový pytlík. Dítěti dáme za úkol najít na něm stejný motiv jako je na některém z obrázků na dřevěném kolečku.

Dřevěné pexeso Little Finger

POSTAV VĚŽ

Z překližkových koleček se dá pěkně stavět věž. Takže třetí tip bude o stavění. Nejmenší děti mohou stavět libovolně. Starším můžeme určit pořadí jednotlivých koleček. Ať už to bude tím, že budeme daný obrázek slovně popisovat a oni ho budou muset před umístěním do věže najít nebo jim obrázky schováme v místnosti a budou je hledat… Možností je víc. Záleží na počtu a věku hráčů. 🙂

Dřevěné pexeso Little Finger

A vzhledem k tomu, že se jedná o PEXESO, můžete využít i naše další tipy, jak si tuto klasickou hru obohatit. Mrkněte sem.

Dřevěné pexeso Little Finger

Dřevěné pexeso Little Finger moc doporučujeme. V nabídce najdete i jiné motivy. Vybírat můžete na Fleru, na Facebooku, Mamarketu, či e-shopu proprcky.cz.

Na závěr přidáme informaci, že za sympatickou značkou Little Finger stojí Jana Malíková, původní profesí grafická designérka, která se v době mateřské dovolené pustila do výroby originálních didaktických hraček a pomůcek. V její nabídce najdete kromě zmíněných pexes také dřevěné provlékačky, hračky pro miminka, kontrastní kartičky či dřevěný tablet nebo mobil. Určitě doporučujeme k dalšímu prozkoumání. 🙂 Více o autorce hraček najdete v tomto rozhovoru.