Albi Science: Pravěké akvárium

Albi Science: Pravěké akvárium

  • Vědecké sady z edice Albi Science jsou u nás doma velmi oblíbené. 
  • S našimi milovníky pravěku jsme si tentokrát zkusili založit pravěké akvárium. 
  • Chtěli byste také oživit pravěké tvory? Podívejte se, jak na to.  

Vědecké sady z edice Albi Science jsou skvěle zpracované. V jedné krabici najdete vše potřebné pro úžasné experimenty. Stačí vytáhnout pomůcky z krabice, přečíst si návod a bádání může začít. Děti si tentokrát vybraly sadu Pravěké akvárium, která je specifická tím, že díky ní můžete vychovat živé tvory – malé listonohy, kteří se hodně podobají pravěkým trilobitům.

V experimentální sadě Pravěké akvárium určené dětem od 8 let najdete plastové akvárium a doplňky (kamínky, přepážky). Akvárium je ve tvaru kříže a listonohům tak můžete vytvořit různé „místnosti“. Stěny akvária se dají polepit samolepkami s motivem moře. Balení dále obsahuje brožurku s podrobným návodem, jak akvárium založit a jak se o listonohy starat. Nejdůležitější součástí sady jsou samozřejmě vajíčka listonohů a také krmení pro ně. Z vlastních zdrojů budete k experimentování potřebovat destilovanou vodu, kelímky a lampičku s klasickou žárovkou.

Přečtěte si recenzi další pravěké vědecké sady z Albi Science.

K sadě jsme přistupovali s velkým nadšením. Děti se na chov listonohů moc těšily, a tak nás velmi nadchlo, když jsme po pár dnech v akváriu objevili několik malých listonohů. Chov listonohů je v zimním období náročnější než v létě. Listonozi totiž k vývoji potřebují světlo a určitou teplotu. Z tohoto důvodu jsme k akváriu připevnili malou lampičku s klasickou žárovkou, aby vodu zahřívala. Ani tak se nám ale nepodařilo dosáhnout toho, aby se listonozi dožili dospělého věku a po pár dnech uhynuli. Zjistili jsme však, že vajíčka listonohů se dají zvlášť dokoupit na internetu, a tak se chystáme pokus ještě jednou zopakovat v teplejším období.

Vědecké sady z Albi Science máme doma moc rádi. Tato s listonohy je specifická. Přece jen je rozdíl dělat pokusy s neživým materiálem a zkoušet vychovat živého tvora. Pravěké akvárium zaujalo celou rodinu, děti i dospělé. Všichni jsme netrpělivě s lupou chodili k akváriu a vyhlíželi první živé tvorečky. Když se vylíhli, přišlo nám to jako zázrak a mohli jsme na vlastní oči pozorovat vývoj života ve vodě. Listonozi žili už před 200 miliony let, a tak jsme se skutečně na chvíli ocitli v pravěku. Sadu Albi Science Cesta do pravěku doporučujeme pro všechny malé badatele a zájemce o pravěk.

Necháte se také nalákat na cestu do pravěku?