Pan Sova

V dnešní knižní recenzi bych vám chtěla představit další titul z edice První čtení, kterou pro začínající čtenáře vydává nakladatelství Albatros. Jedná se o knihu amerického spisovatele a ilustrátora Arnolda Lobela s názvem PAN SOVA.

Pan Sova

Arnold Lobel je u nás známý především sérií příběhů o žabácích Kvaku a Žbluňkovi. Jeden díl jsme představovali tady. V češtině ale vyšly ještě dvě jeho knihy a jednou z nich je právě Pan Sova.

Pan Sova

Pan Sova je tak trochu podivín, který žije úplně sám ve svém domě. Často se cítí osamocený a hledá způsoby, jak se s tímto pocitem vyrovnat.

Pan Sova

Jednoho večera, když sedí ve svém oblíbeném křesle u krbu slyší bouchání na dveře. Když otevře, zjistí, že za dveřmi nikdo není. Za chvíli se bouchání opakuje. Pan Sova tedy otevře a pustí do svého domu neobvyklého hosta: Zimu.

Pan Sova

Jindy zase, když Pan Sova leží v posteli, zkoumá divné hrboly pod dekou. Nebo zkouší létat po schodech tak rychle, aby byl zároveň dole i nahoře. Taky si občas připravuje slzičkový čaj.

Nakonec však najde přítele, který ho jeho smutku z osamocení zbaví…

Pan Sova

Autor v knize neobvyklým způsobem zpracoval téma samoty a smutku. Postava pana Sovy může malé čtenáře zaujmout dětským způsobem uvažování. Mně osobně jednání pana Sovy hodně dětský způsob myšlení připomíná. Knížku doporučujeme malým i velkým. Zvláště je vhodná pro děti, které se učí číst.