Jak si postavit dům

Čas od času mi některá dětská knížka vyrazí dech. Ilustracemi, obsahem, čtivostí či celkovým dojmem. V případě technických pohádek Martina Sodomky je to kombinace všeho dohromady. Opravdu nádhera. Kniha JAK SI POSTAVIT DŮM je poslední ze série čtyř knih podobného žánru, které na sebe volně navazují. Pojďte se na ni podívat zblízka. Věřím, že vás také nadchne.

Jak si postavit dům

Příběh začíná svatbou hlavních postav, krysáka Arnyho a jeho ženy, krysačky Luci. Jeden ze svatebčanů zavede řeč na bydlení novomanželů a ti začnou uvažovat o stavbě vlastního domu.

Jak si postavit důmu

Zanedlouho se Arny a Luci opravdu rozhodnou dům si postavit. Čtenáři s nimi prožívají celý průběh stavby vlastního domu od výběru pozemku, zařizování hypotéky, projektování až po kolaudaci.

Jak si postavit dům

Děti od 7 let, kterým je kniha určena, se díky reálným obrázkům s popisky dozvědí veškeré podrobnosti o průběhu stavby, technické údaje i praktické informace, týkající se předpisů.

Jak si postavit dům

Jak si postavit dům

Příběh knihy je čtivý, vtipný a nechybí mu zápletka. Když Arny dokončí hrubou stavbu, zkříží mu plány tajemný pan Nekrátký ze stavebního úřadu, který mu v podstatě nařídí dům zbourat. Z pana Nekrátkého se vyklube Dlouhý Jack, Arnyho nepřítel a podvodník. Nakonec ale z demolice sejde a Arny může dům dokončit.

Jak si postavit dům

Jak si postavit dům

Závěr knihy ukončuje i celou sérii čtyř knih z této edice. Arny a Luci se zabydleli v novém domě a čeká je další životní dobrodružství. Brzy se totiž stanou rodiči. 🙂

Jak si postavit dům

Jak si postavit dům

Jak jsem psala v úvodu, knížka je opravdu nádherně zpracovaná a nás doma úplně nadchla. Pro plné pochopení smyslu textu ji doporučujeme dětem školního věku. Nicméně, náš čtyřleťák si hlavní hrdiny naprosto zamiloval a knížka patří k našim nejoblíbenějším i přesto, že ještě všechny informace a fakta nedocení. Pokud se vám tato kniha líbí, mrkněte na naši recenzi dalšího dílu ze stejné série s názvem JAK SI POSTAVIT LETADLO. Je to tento článek.