Jak si postavit letadlo

Do krysáka Arnyho, krysačky Luci a jejich zvířecích přátel jsme se doma zamilovali. Ve druhém dílu série technických pohádek Martina Sodomky si tito hrdinové postaví letadlo. Pojďte s námi do další úchvatné knihy tohoto autora nahlédnout.

Jak si postavit letadlo

Arny a jeho kamarád, vrabčák Zíla, jednoho podzimního odpoledne pozorují, jak ptáci odlétají do teplých krajin. Přitom Arnyho napadne, že by si mohli postavit letadlo a na příští zimu odletět také.

Jak si postavit letadlo

Zílovi se nejdříve tento nápad nepozdává, ale přesto ho nenechá klidným a zanedlouho už celá zvířecí parta pracuje na tomto velkém projektu.

Jak si postavit letadlo

Nadšení a radost z práce chvílemi přehluší strach z toho, jestli se jim opravdu povede postavit funkční a bezpečný stroj. Žabák Kristián, který provozuje sběrný dvůr a zajišťuje tak materiál pro stavbu, nechce o letu ani slyšet.

Jak si postavit letadlo

Šikovným stavitelům ale letadlo roste přímo pod rukama a jednoho dne nastanou ideální podmínky pro první zkušební let. Arny strach z řízení letadla postupně překoná a čím dál více se v této činnosti zdokonaluje.

Jak si postavit letadlo

Při jednom zkušebním letu se stane nečekaná věc. Na žabáka Kristiána, který sleduje let ze země, zaútočí čáp. Díky Arnyho šikovnosti a Zílovi pohotovosti však všechno dobře dopadne a všichni tři přátelé (teď už doslova na život a na smrt) vyváznou bez újmy. Tato událost je ještě více stmelí a nic nebrání tomu, aby na podzim vyrazili na dálkový přelet do teplých krajin. A nakonec i s Kristiánem…

Jak si postavit letadlo

Kniha JAK SI POSTAVIT LETADLO přináší dětem od 6 let čtivý příběh o odhodlání, odvaze i síle přátelství. Kromě toho v ní čtenáři najdou i technické údaje o stavbě letadla od prvních plánů až po zařízení na palubní desce. Je také skvělou pomůckou pro pochopení základních fyzikálních zákonů. Díky názorným obrázkům a srozumitelně napsanému textu si děti osvojí základní fyzikální pojmy. Pokud vás edice technických pohádek zaujala, podívejte se na recenzi knihy JAK SI POSTAVIT DŮM ze stejné série. Najdete ji tady.