Lišákova vánoční nadílka

  • Máte rádi vánoční beletrii pro děti?
  • Baví vaše děti knížky o zvířátkách? 
  • Hledáte vánoční titul pro nejmenší čtenáře od 3 let?

V Albatrosmedia mají pěkné vánoční novinky. Mezi nimi je i knížka Lišákova vánoční nadílka, kterou si oblíbila naše Markétka. V jednoduchém příběhu, v němž hrají hlavní roli lesní zvířátka, jsou zpracována témata jako je přátelství či odpuštění.

Zvířátka v lese žijí poklidným životem. Jediný, kdo jim kazí radost je lišák, který nikoho nenechá na pokoji a ze všeho nejvíc zlobí zajíčka. Na Štědrý den se zajíček už nemůže dočkat Santa Clause,
a tak mu jde naproti. Umiňuje si, že Santovi na lišáka všechno požaluje. Má však nehodu a poraní si tlapku. Zachrání ho sám Santa Claus, který ho na saních dopraví domů.

Tip: Recenze knihy Vánoční kouzlo

Také lišák se na Štědrý den vydá ven ze své nory. Má strach, že nedostane žádné dárky, protože zlobil ostatní a chce Santovi slíbit, že se polepší. Po cestě však narazí na něco zajímavého – velký pytel s dárky. Neváhá a odveze si je do svého doupěte. Doma zjistí, že dárky nejsou pro něj, ale pro všechny zvířátka z lesa. Nejdříve si je chce všechny nechat, ale pak ho napadne, že by to nebylo správné. Rozhodne se, že pytel z dárky místo Santy rozveze zvířátkům sám.

A tak lišák doručí balíček i zajíčkovi. Všichni už mají dárky nadělené, ale pro lišáka v balíčku žádný dárek nezbyl… To by ale nebyly ty správné Vánoce, kdyby to nakonec nedopadlo dobře. Kromě svého balíčku lišák dostane ještě jeden dárek – takový, který žádná věc na světě nenahradí. Opravdové přátelství.

Najde si Lišákova vánoční nadílka cestu do vaší knihovničky?