Vánoční kouzlo

  • Taky máte pocit, že vánoční beletrie pro děti není nikdy dost?
  • Máte rádi knížky s kouzelnými příběhy a ještě kouzelnějšími ilustracemi?
  • Hledáte tip na vánoční knížku, se kterou byste se s dětmi mohli zachumlat do deky a užít si dlouhý zimní večer?

Ráda bych vám doporučila příběh Vánoční kouzlo, který dětské čtenáře od 5 let zavede do jednoho malého městečka v předvánoční době. Knížka vyšla v Albatrosmedia.

Malý Vilémek žije se svými rodiči v domě, v jehož přízemí se nachází jejich rodinné knihkupectví s názvem Kouzelná slova. Ačkoliv je obchůdek plný knih, panuje v něm příjemná atmosféra a uprostřed stojí pohovka, na které se zákazníci mohou začíst do jakéhokoliv titulu, nedaří se Vilémkovým rodičům prodávat tolik knih, aby obchůdek uživili.

Vilémek sám rád v knihkupectví pomáhá a také rád čte a velmi ho mrzí, že obchůdku hrozí zavření. Přemýšlí, jak lidi v městečku upoutat, aby zvedli hlavu, zpomalili a zavítali do jejich knihkupectví na konci ulice. Až na to přijde. Spolu s pejskem Rafíkem se vydají do lesa a z přírodního materiálu vyrobí nádhernou dekoraci ve tvaru soba, kterou umístí do výlohy knihkupectví.

V noci chlapec uslyší jemné cinkání a když sejde do knihkupectví, zjistí, že větvičkový sob oživl a zve ho na dobrodružný let. Vilémek s Rafíkem nasednou do saní sobice Větvinky a doletí až do lesa. Chlapec se kouzelné sobici svěří se svým přáním zachránit malé knihkupectví. A jak se to dá ve vánoční knížce očekávat, sobice skutečně vymyslí způsob, jak obchůdek zachránit…

Přečtěte si další recenze vánočních knížek pro děti.