Děti vaří celý rok

Minulý týden vyšla u nakladatelství Paseka nová knížka s ilustracemi R. S. Bernerové, které máme spojené se sérií velkoformátových leporel JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, NOC. Knihou DĚTI VAŘÍ CELÝ ROK, jejíž autorkou je Dagmar Von Crammová, čtenáře provází postavy známé právě z těchto leporel. Jinak se ale jedná o zcela odlišný typ knihy. Je to totiž v první řadě KUCHAŘKA pro děti od 4 let. Pojďme do ní nahlédnout.

Děti vaří celý rok

Kuchařka DĚTI VAŘÍ CELÝ ROK je rozdělena na čtyři oddíly dle ročních období. Každý z nich je uveden básničkou k danému období.

Děti vaří celý rok

Následují recepty, ve kterých jsou využity suroviny typické právě pro dané roční období.

Děti vaří celý rok

Vařením děti provází vybrané postavy z leporel. Nechybí ani rady papouška Nika. 🙂 Recepty na pokrmy všeho druhu jsou doplněny o několik návodů na výrobu dalších produktů, například domácího lepidla.

Děti vaří celý rok

V závěru knihy najdete popis pomůcek určených k vaření a také jejich využití.

Děti vaří celý rok

Dále užitečné rady a vychytávky k vaření. A vysvětlení váhových a objemových jednotek.

Děti vaří celý rok

Na závěr krátké shrnutí.

Kuchařka DĚTI VAŘÍ CELÝ ROK má s velkoformátovými leporely společnou autorku ilustrací a také se v ní setkáte se stejnými postavami. Stejně jako leporela i kuchařka čtenáře provází celým rokem a klade důraz na to, co je typické pro jednotlivá roční období.

Děti vaří celý rok

Hlavní rozdíly mezi kuchařkou a velkoformátovými leporely vyplývají ze zaměření knih. Kuchařka má menší formát, ale mnohem více stran a tenké stránky. Narozdíl od leporel, kde je kladen důraz na příběhy jednotlivých postav i dění ve městě a jeho okolí, kuchařka průběh roku představuje za pomocí jednotlivých receptů, v nichž využívá suroviny typické pro dané roční období a doplňuje je o další informace, například zvyky a tradice typické pro dané svátky v roce.

Děti vaří celý rok

Tolik naše dnešní zastavení nad novinkou z Paseky. 🙂