Byl jednou jeden život: Leonardo da Vinci

Byl jednou jeden člověk: Leonardo da Vinci

  • Animovaný seriál Byl jednou jeden člověk doma milujeme. 
  • V nakladatelství Fragment vydávají jednotlivé díly formou komiksu. 
  • Nejnovější díl je věnován všestrannému umělci a vynálezci Leonardu da Vinci.

Nový díl komiksové série Byl jednou jeden člověk čtenáře od 8 let zavede do Florencie na konci 15. století. V dílně malíře a sochaře Verrocchia zde nastupuje do učení mladý Leonardo. Na stránkách knihy sledujeme jeho rozvoj v oblasti malířství i sochařství a seznamuje se i s dalšími jeho významnými současníky.

Děti se v rámci příběhu seznamují také se stinnými stránkami období konce středověku a zjišťují, že život ve Florencii není jen o rozmachu vědy, umění a obchodu, ale také o bitkách a násilnostech. Zajímavý příběh Leonardova života se chvílemi do současnosti, ve které se skupinka dětí kolem svého učitele Maestra snaží vytvořit svá umělecká díla ve stylu umělcovy tvorby.

Mrkněte na předchozí díl komiksu Byl jednou jeden člověk. 

Komiksová forma příběhu je vhodná i pro děti, které začínají číst a zatím nechtějí číst delší texty. Komiks je zábavný, texty v bublinách krátké a děti se při četbě dozvědí zajímavosti ze života velkého umělce a vynálezce Leonarda da Vinciho a seznámí se také s dobou, ve které žil, s jeho přáteli i protivníky. Kromě uměleckého života čtenáři poznají Leonarda také jeho osobní život.

Doporučujeme.

Máte také rádi sérii Byl jednou jeden člověk?