Komiks z velkoformátového leporela

Dnes dávám k dispozici další nápad, jak pracovat s obrázkovými leporely. Zkuste vytvořit vlastní KOMIKS.

Leporelo Vlaky

Při vytváření VLASTNÍCH KOMIKSŮ vycházíme z toho, že obrázková leporela neobsahují texty. Postavám můžeme tedy vložit do úst jakákoliv slova dle vlastní fantazie. 😉

Komiks z velkoformátového leporela

Budeme potřebovat:
  • okopírovaný obrázek z obrázkové knihy
  • nůžky
  • obyčejný papír
  • lepidlo
  • psací potřeby

Pomůcky

Jak na to:
  1. Z leporela si okopírujeme vybranou situaci.

Situace z leporela

2. Z bílého papíru si vystřiháme „bubliny“ pro dialogy postav.

3. Vymýšlíme slova, která by mohly jednotlivé postavy v daných situacích říkat, píšeme je na bubliny a lepíme do vytištěného obrázku.

Komiks z velkoformátového leporela

Co aktivita rozvíjí:

Tato aktivita skvěle rozvíjí představivost, fantazii a slovní zásobu. Děti se učí vžít se do situace postav na obrázku a vnímají nejen, co dělají, ale také jejich emoce a další charakteristiky.

TIP:

Aktivita je vhodná i pro práci ve více skupinách. Zajímavé by bylo dát každé skupině stejný obrázek a následně sledovat rozdíly ve vytvořených dialozích.

Ukázky v tomto článku jsou z velkoformátového leporela VLAKY, které vyšlo v nakladatelství Ella & Max. Recenzi této knížky najdete tady.

Leporelo Vlaky

Vytváření komiksů je aktivita, kterou bych doporučila pro děti školního věku. Nicméně, náš Martínek (4,5 roku) mě překvapil a když jsme hru doma zkoušeli, tak naprosto s přehledem vymýšlel do bublin skvělé věty a já jsem jen zapisovala. Dětská fantazie nezná mezí.

Vyzkoušejte. 😉