Vánoční ozdoby ze dřeva a samotvrdnoucí hmoty

Do Vánoc ještě chvíli času zbývá, ale myslím si, že spousta z vás už řeší advent. Proto dnes dávám tip na adventní kalendář z Tvořítka, které jsme využili k výrobě originálních vánočních ozdob.

Vánoční ozdoby

Budeme potřebovat:

  • dřevěná kolečka
  • kovová očka
  • samotvrdnoucí hmotu
  • akrylové barvy
  • tvořítka či jiná razítka
  • lepidlo na dřevo nebo tavná pistole

Potřeby k tvoření

Jak na to:

Ze samotvrdnoucí hmoty nebo studeného porcelánu vykrojíme kolečka, do kterých obtiskneme různé vzory. My pro tyto účely nejraději používáme tvořítka. Tentokrát jsme využili mini razítka z adventního kalendáře. Ozdoby necháme vyschnout.

Adventní kalendář od Tvořítko

Otiskování do samotvrdnoucí hmoty

Z dřevěné kulatinky nařežeme kolečka, do kterých zašroubujeme kovová očka (k sehnání v hobby marketu). Pokud nemáme možnost nařezat si kolečka, můžete využít větší dřevěné suky, které se dají také sehnat v hobby marketu.

Dle vlastní fantazie ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty i dřevěná kolečka nabarvíme a ozdoby pomocí lepidla na dřevo nebo tavné pistole nalepíme na dřevěné kulatinky.

Postup tvoření

Nakonec očkem na ozdobách provlečeme stužku a máme je připravené na vánoční stromeček.

Pokud máte větší ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty, můžete je pověsit i samotné bez nalepování na dřevo. Jen do nich ještě před vyschnutím nezapomeňte brčkem vytvořit otvor na zavěšení. 🙂

Ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Do tohoto tvoření můžete zapojit i menší děti, které rády vykrajují a tisknout. K práci se dřevem se určitě nechají nalákat předškolní i školní děti. Toto tvoření je tak ideální i pro sourozence různého věku.

Vyzkoušejte. 🙂