Vánoční ozdoby

Jednoduché vánoční ozdoby z nanukových dřívek

  • Nanuková dřívka jsou vděčným materiálem k tvoření.
  • Dají se využít k vytváření dekorací i užitečných doplňků do domácnosti.
  • My jsme jsme z nich tentokrát vytvořili jednoduché vánoční ozdoby. 

Ručně vyrobené vánoční ozdoby na stromeček, do bytu či do oken mají své kouzlo. U nás doma je zdobení vlastoručně vyrobenými ozdobami v kurzu a děti se vždycky těší, že si ozdoby samy vyrobí. Tentokrát jsme se pustili do tvoření ozdob na vánoční stromeček a do oken. K tvoření jsme využili nanuková dřívka a akrylové barvy z Dětského e-shopu.

K výrobě vánočních ozdob budeme dále potřebovat: tavnou pistoli, provázek, plyšové drátky, třpytky a třpytivá lepidla a další drobné samolepící dekorace. Pomocí tavné pistole nejdříve připravíme dřevěné polotovary ozdob. My jsme vytvořili tyto tvary: hvězdu, vánoční stromeček, Betlém a sněhovou vločku. Menším dětem s lepením polotovarů pomůžeme, větší tento krok už zajisté zvládnou samy.

Tip – vytvořte si z dřívek koláž na téma ptáci na krmítku

V druhém kroku dřívka nabarvíme akrylovými barvami. Pokud dřívka nechceme barvit, můžeme pořídit dřívka nabarvená. Nabarvené ozdoby dále dozdobíme. My jsme použili plyšový drátek, dekorační kamínky, třpytky a třpytivá lepidla. Nakonec zespodu ozdob nalepíme očko z provázku, abychom mohli vánoční ozdoby zavěsit.

Jaké vánoční ozdoby se vám líbí nejvíce?