Svačinové boxy Maped Picnic

Svačinových boxů není nikdy dost. Aspoň tedy u nás ne. Využíváme je na výlety, do práce, do školy. Prostě ať jedeme kamkoliv, vždy se hodí mít po ruce menší svačinku či větší porci jídla. A s dětmi to platí dvojnásob. Však to znáte. 🙂 V poslední době jsme na cestách testovali svačinové boxy značky Maped, které bych vám ráda představila.

Svačinové boxy Maped

Testovali jsme dva typy boxů: Maped Picnic Origins a Maped Concept Kids. Oba dva typy jsme měli ve dvou velikostech.

Maped Picnic Origins

Tyto svačinové boxy nejsou určeny výhradně dětem, ale jsou univerzální. Testovali jsme jednopatrový box o objemu 520 ml a dvoupatrový box o objemu 1 litr.

Svačinové boxy Maped Picnic Origins

Jednopatrový box o objemu 520 ml pojme menší svačinku, dvoupatrový má uvnitř jednu misku navíc, dáte do ní tedy dvě rozdílná jídla. Já osobně mám moc ráda, když mají svačinové boxy různé přepážky, protože nesnáším, když dvě jídla, které se k sobě nehodí od sebe načichnou nebo by se smíchaly. 🙂 Vnitřní miska u většího boxu se může a nemusí použít, pokud potřebujete vyšší krabičku, nemusíte misku do boxu vkládat.

Maped Picnic Origins 520 ml

Boxy Maped Picnic Origins mají speciální uzávěr. Jedná se o páku, která se na okrajích víka zasune do drážek v krabičce. Oba boxy mají stejný obvod, takže je můžete klidně zaměnit. Páka se dá z prostředního kolečka jednoduše sundat a zase nasadit. Takže box krásně vyčistíte i vysušíte.

Maped Picnic Origins 1 litr

Maped Picnic Concept Kids

Svačinové boxy Maped Picnic Concept Kids jsou uzpůsobené především dětem, což napoví i design víček, který ozdoben obličejem a uchycovací páky jsou ve tvaru rukou. Jednopatrový box má objem 0,74 l, velký dvoupatrový má objem 1,4 l.

Svačinové boxy Maped Picnic Concept Kids

Boxy Maped Picnic Concept Kids jsou tedy větší než výše zmíněné a jsou také „bytelnější“. Ve víčku je gumové těsnění, které zajistí, že ani tekutiny z boxu nevytečou.

Maped Picnic Concept Kids 0,74 l

Dvoupatrový box má dvě misky a ještě navíc malou mističku s víčkem (například na jogurt), která tvarem pasuje do boxu. Krabičky jsou opět praktické a dobře se čistí i suší. Z víček můžete vyjmout gumové těsnění.

Maped Picnic Concept Kids 1,4 l

Závěr

Všechny výše uvedené boxy se dají mýt v myčce a jsou i vhodné do mikrovlnné trouby. Já oceňuji jejich funkčnost i praktičnost. Také se mi líbí originální design s vychytanými detaily. Boxy používáme často a rádi. 🙂