Stavebnice Urbix

V dnešní recenzi vám chceme představit novou českou stavebnici s názvem URBIX. Jedná se o variabilní dřevěnou stavebnici, která podporuje fantazii, rozvíjí představivost a prostorové vidění. Pojďte si ji prohlédnout zblízka.

Stavebnice Urbix

Díky stavebnici si děti snadno a rychle postaví jakoukoliv budovu, na kterou si vzpomenou. Od domečku pro panenku, přes koňskou stáj po nádraží nebo hrad. A z více sad mohou vytvářet vesnice či celá města.

Stavebnice Urbix

Stavebnice se skládá z jednotlivých částí budov (stěny, střechy, …) a propojovacích dílků. Všechny díly jsou vyrobeny z kvalitní překližky. Jsou pevné a přitom lehké a dětem se s nimi dobře manipuluje. Největší dílek (stěna se střechou je 17 cm vysoký a zhruba 15 cm široký).

Stavebnice Urbix

Stavby se vytvářejí zasouváním jednotlivých dílků do vyřezaných drážek. Jednoduše se tedy propojí a zase zpátky rozloží.

Stavebnice Urbix

Přestože ze stavebnice lze vytvořit město, které zabere půlku dětského pokoje, uložená hra nevyžaduje téměř žádný prostor. Malé sady se vejdou do krabičky rozměru A5, velké sady do krabiček rozměru A4.

Stavebnice Urbix

Stavebnice Urbix

Autoři nechali všechny dílky v přírodním provedení – bez barev a laku. Stavebnici je tedy možno s dětmi dotvořit dle vlastních představ.

Stavebnice Urbix

V nabídce jsou malé, střední a velké sady stavebnice. Vybírat můžete ze tří tematických celků: hrady, vesnice, nádraží. Každá sada nabízí dílky přizpůsobené tématu.

Stavebnice Urbix

Všechny sady jsou vzájemně kompatibilní. Dle zájmu dětí tedy můžete postupně dokupovat další sady. Pro začátečníky stačí pořídit menší sadu (i z ní se dá ledacos vytvořit) a postupně ji rozšiřovat.

Stavebnice Urbix

Stavebnice Urbix je určena dětem od 3 let, aby ale byl naplno využit její potenciál, doporučujeme, aby děti měly zhruba 5 roků a více.

Stavebnice Urbix

Stavebnice podporuje a rozvíjí fantazii, představivost, zručnost, logické myšlení i prostorové vidění. Jednoduchý systém stavění dává dětem možnost realizovat své plány a v podstatě ihned vidět výsledek.

Stavebnice Urbix

Na stavebnici Urbix se nám nejvíce líbí její variabilita, jednoduchý systém skládání a také čistý design, který neodvádí pozornost dětí a podporuje jejich soustředěnost na samotnou stavbu. Za nás můžeme tuto českou hru rozhodně doporučit.