Špalíčkový ježek (Maty dětem pro radost)

Ježek v kleci je hlavolam, který se díky Jaroslavovi Foglarovi a jeho Rychlým šípům dostal do povědomí snad každého člověka. Mnozí by si jistě vzpomněli na to, za který osten je potřeba zatáhnout jako první, aby byl ježek za pár vteřin z klece venku. 😉 V dnešní recenzi bychom vám chtěli představit tak trochu jiného „ježka v kleci“.

Jedná se o ŠPALÍČKOVÉHO JEŽKA z dílny Martina Pavlíka, jehož dřevěné hračky najdete na e-shopu matydesign.cz.

Velký špalíčkový ježek

Špalíčkový ježek je dřevěný hlavolam, u kterého se zabaví celá rodina. Cílem hry je přesunout barevné špalíčky připevněné na tyčkách “ ježčí klece“ do požadovaného pořadí. Pořadí barevných špalíčků si můžete určit sami. S hlavolamem dostanete i dvě papírové předlohy, na kterých jsou obrysy špalíčků. Ty můžete využít dvěma způsoby. Buď je vybarvíte předem a pak podle nich špalíčky přesouváte nebo si naopak nejdříve nastavíte špalíčky přímo na ježkovi a pořadí barev zakreslujete do předlohy. Za mě se jedná o úžasný nápad. A ještě k tomu profesionálně zpracovaný. 🙂

Šablony k vybarvení

Špalíčkového ježka si můžete vybrat ve dvou velikostech. Ten menší má 3 špalíčky (vybírat můžete z několika barevných provedení) a velký ježek má špalíčků šest, takže i víc možností, jak je poskládat. Pokud vás hlavolam zaujal, můžete se podívat sem, kde najdete tipy na další aktivity s ním.

Špalíčkový ježek

Hry a hračky od matydesign.cz se vyznačují několika vlastnostmi, díky nimž si mě (a myslím, že i spoustu dalších rodičů) získaly.

Podle mě jsou to tyto:

  • profesionální zpracování
  • přírodní materiál (dřevo)
  • originální a do detailu promyšlené nápady
  • moderní design

Pokud tedy hledáte kvalitní dřevěné hračky pro děti od miminek až pro předškoláky, které dětem pomáhají rozvíjet jejich dovednosti a zároveň se svým vzhledem mohou stát ozdobou (nejen) dětského pokoje, určitě doporučujeme matydesign.cz.