Pytlíczech: hry do kapsy

V Efku mají novou řadu her v látkových pytlíčcích, které jsou ideální ke hře mimo domov. Hry jsou malé a lehké, a proto je snadno vezmete všude s sebou. A o zábavu na výletě, v čekárně nebo o přestávce ve škole bude vždycky postaráno

Pytlíczech: hry na cesty

Mezi hrami v pytlíčku najdete klasické jako je Člověče, nezlob se, Dáma, Pexeso, Kostky, ale můžete zkusit i něco nového, například Motanice nebo Zlatá šestka.

My jsme doma vyzkoušeli dva hlavolamy z této edice:

  • Eternity
  • Tangram

Eternity

Cílem hry Eternity je poskládat z 9 čtverečků jeden velký tak, aby na sebe vzor na všech stranách navazoval.

Eternity

V pytlíčku najdete dvě varianty hry: celkem tedy 18 kartonových čtverečků a návod. Můžete hrát i ve dvojici, kdy každý skládá svůj hlavolam.

Eternity

Tangram

Druhým hlavolamem v pytlíčku, který jsme vyzkoušeli je Tangram. V nabídce pytlíčkových her najdete dvě varianty: srdce a čtverec. My jsme zvolili klasický čtverec.

Tangram čtverec

V pytlíčku najdete 7 dílků z překližky ke skládání obrazců, oboustranné předlohy a návod.

Cílem hry je poskládat z dřevěných dílků obrazec dle předlohy. Předlohy jsou oboustranné: z jedné strany je naznačeno, ze kterých se obrazec skládá. Z druhé strany je jen obrazec bez naznačených dílků.

Tangram čtverec

Tangram čtverec

Závěr

Pytlíčkové hry se Efku hodně povedly. Mají krásný design, jehož autorkou je cestovatelka a designérka Táňa Sekerková. Dále se nám líbí, že jsou hry promyšlené a propracované do posledního detailu. Skvělou vychytávkou jsou také gumičky příšité na pytlíčcích, nikdy se vám tak nestane, že se vám hry z pytlíčků vysypou.

Doporučujeme (nejen) na cesty.