Postav si město: vodní puzzle

Kreativní podlahové puzzle z Postav si město jsou u nás doma oblíbené už dva roky. Baví děti i dospělé, rozvíjí kreativitu, představivost a podněcují fantazii. Dnes bych vám chtěla blíže představit dvě sady „vodních“ puzzlí: Cesta podél pobřeží a Tajný ostrov vládce světa.

Cesta podél pobřeží

Tajný ostrov vládce světa

Každá sada obsahuje 25 dílků. Můžete z nich postavit hrací plochu dle návodu nebo dle vlastní fantazie. Obě sady se dají krásně propojit a kombinovat.

Cesta podél pobřeží

Tajný ostrov vládce světa

Obě sady dohromady

Možnosti využití dílků

Jak jsem psala výše, obě sady se dají krásně kombinovat. Pojďte se podívat na tipy, co se dá z dílků můžete vytvořit.

MAPA SVĚTA

Když použijete jen dílky s vodou, můžete z nich poskládat moře a oceány a na ně vytvořit mapu světa s pomocí světadílů. Ať už dřevěných nebo třeba vytištěných na papíře.

Mapa světa

MALÉ OSTRŮVKY

Dílky s pevninou můžete využít k poskládání malých ostrůvků. Ty se následně dají využít pro hry. Každý hráč si může bránit svůj ostrůvek a podobně.

Ostrůvky

JEZERO

Když dílky použijete opačným způsobem než u ostrůvků, můžete postavit jezírko.

Jezírko

RŮZNÉ VELIKOSTI HRACÍ PLOCHY

Na puzzlích je skvělé, že je můžete využít i já menší ploše. Nemusíte nutně stavět obrovské hrací plochy ze všech dílků, ale můžete si vytvořit i několik menších podložek.

Menší hrací plochy

MOST A PŘÍSTAV

K vodním sadám se skvěle hodí i samostatné dílky s přístavem. Kromě přístavu z nich můžete vytvořit i most a spojit tak dvě části pevniny. U nás doma je to oblíbený prvek.

Most

HRACÍ PLOCHY DLE FANTAZIE DĚTÍ

Puzzle jsou skvělé pro společnou hru dětí a dospělých. Hrací plochu můžete dětem připravit nebo necháte stavení na jejich fantazii. Příběhy a hry můžete tvořit také společně.

Možnosti stavění

Různé možnosti stavění

Naše hry

Ke hraní s puzzlemi využijete jakékoliv hračky, které už máte doma: autíčka, figurky, loďky, lego Duplo, aj. Děti si tvoří příběhy dle vlastní fantazie a dle toho, co je právě zajímá.

Hry s puzzlemi

My jsme vodní sety puzzlí využili ke hrám s oblíbenými piráty. Vyrobila jsem dětem dřevěné figurky pirátů, loďky jsme měli už z dřívějška. Martínek si tvořil své situace a příběhy.

Piráti

Piráty jsme propojili s dalším oblíbeným tématem: středověk. Piráti tak místo obchodní lodi přepadli hrad na pobřeží. 🙂

Hrad na pobřeží

Získaný poklad pak schovali do truhly z Lega Dupla a ukryli ho na opuštěném ostrově.

Truhla s pokladem

Tolik naše nápady na využití vodních sad puzzlí Postav si město. Tady najdete naše další nápady na využití jiných tematických sad. Celou nabídku jednotlivých dílků i hotových sad najdete tady. Na všechny nezlevněné produkty můžete uplatnit slevový kód TVORIME10. Když nakoupíte nad 500 Kč, doprava přes Balíkovnu bude zdarma. 🙂