MiniZoo Quercetti

Dnes bych vám chtěla představit jednu originální stavebnici, jejichž dílky mají tvary připomínající zvířata z džungle. Stavebnice je velmi variabilní a je možné stavět z ní všelijaké stavby a zároveň si procvičit představivost.

MiniZoo Quercetti

Stavebnice MiniZoo od značky Quercetti udělá radost všem milovníkům zvířat. Balení obsahuje 7 plastových dílků, do nichž se dají z obou stran nasadit pěnové výplně (10 ks) se vzory připomínající srst různých zvířat. Součástí je i papírová předloha k poskládání čtverce z jednotlivých dílků.

MiniZoo Quercetti

Hra rozvíjí jemnou motoriku, fantazii, představivost, kreativní i logické myšlení. Je určena dětem od 3 let, ale podle nás ji bez obav můžete pořídit dětem od 2 let.

MiniZoo Quercetti

Hru můžete využít pro vytváření rozmanitých staveb, věží i obrazců, případně pro samostatnou hru s jednotlivými zvířaty.

MiniZoo Quercetti

Stavebnice se nám líbí. Syna hned zaujala. Osobně bych uvítala, kdyby na pěnových výplních kostek byl i různý materiál imitující srst daného zvířete. 🙂

MiniZoo Quercetti

V závěru přinášíme několik nápadů na konkrétní aktivity se stavebnicí MiniZoo od Quercetti.

Poznej zvíře

S malými dětmi si můžete zahrát jednoduchou hru na poznávání a pojmenovávání zvířat.

Hádej, kdo jsem

Starším dětem můžete hádání ztížit. Začněte jedno ze zvířat popisovat a nechejte dítě hádat, o které se jedná. Můžete přidat i informace o tom, kde dané zvíře žije, čím se živí, a podobně.

Najdi mě

Jednotlivá zvířátka schováme v místnosti a dětem dáme za úkol najít je a vrátit zpět do Zoo.

Nakresli mě

Zvířátka dáme do neprůhledného pytlíku a dítě si jedno vytáhne a má za úkol nakreslit ho tak, jak vypadá ve skutečnosti.

Kde žiju

Připravíme si kartičky s obrázky prostředí, které je pro dané zvíře typické a dítě přiřazuje zvířátka k odpovídajícím obrázkům.

Jak vypadám

Zvířátka můžete s dětmi třídit podle toho, jak vypadá ve skutečnosti jejich srst (mají chlupy, peří, šupiny…).

MiniZoo Quercetti

Tolik náš dnešní tip na originální stavebnici. Věříme, že udělá radost i vašim dětem. 🙂 Seženete ji na e-shopu Kvalitní hračky.