Megaslizoun

Megaslizoun: kreativní sada na výrobu slizu

  • Sliz je atraktivní a skvělá hračka pro rozvoj jemné motoriky, soustředěnosti i kreativity.
  • Originální a skvěle fungující sliz si můžete vyrobit bezpečně a jednoduše v domácích podmínkách.
  • Vyzkoušejte Megaslizouna – profi sadu na výrobu slizu.

Když jsem před časem pátrala po receptech na výrobu slizu v domácích podmínkách, nemohla jsem najít žádný jednoduchý a z mého pohledu bezpečný recept, který by se dal použít pro tvoření s menšími dětmi. Úplně se mi v tom nechtělo experimentovat, a tak jsem myšlenku na výrobu slizu na nějaký čas opustila. Nedávno jsme se ale vyzkoušeli profi sadu Megaslizoun, od Megamánie díky níž se dá sliz vyrobit naprosto bezpečně a jednoduše. V této recenzi vám popíšu, jak tato kreativní sada funguje, předám vám naše zkušenosti i tipy, jak si vyrobit slizy různé konzistence a vzhledu.

Podívejte se na video, jak vytvořit sliz.

Profi sada Megaslizoun je opravdu velká a dá se využít na výrobu většího množství slizu doma nebo pro tvoření s větším počtem dětí v instituci nebo na akci pro děti.

Sada obsahuje:

  • 1000 ml čirého slizového lepidla na vodní bázi
  • 1000 ml aktivátoru slizu
  • 3 druhy třpytek
  • 5 druhů neonových prášků
  • 2 druhy aroma do slizu – malina, žvýkačka
  • 2 barvy do slizu – červená, modrá
  • 3 druhy polystyrenových kuliček – 3 druhy
  • misku s uzávěrem na uložení vyrobeného slizu
  • obrázkový návod, jak vyrobit dokonalého Megaslizouna
  • dáreček – samolepky Megaslizouna

Sada je určena dětem od 6 let a není vhodná pro děti mladší 3 let kvůli obsahu malých částí, u kterých hrozí jejich vdechnutí. Jedná se o výrobu slizu na vodní bázi „water slime“. Lepidlo i aktivátor slizu splňují potřebné normy a jsou pro děti bezpečné. Přesto se doporučuje (zvlášť u menších dětí) používat sadu pod dohledem dospělé osoby.

Výroba slizu je naprosto jednoduchá. Základní verze slizu vznikne smícháním slizového lepidla a aktivátoru slizu. Základní poměr lepidla a aktivátoru je 2:1. Do této směsi můžete přidat barvivo, vůni, kuličky či třpytky. Takto vznikne „klasický“ průhledný sliz. Čerstvě vyrobený sliz je lehce lepivý. Je dobré nechat ho 2 dny „dozrát“, aby měl úplně dokonalou konzistenci.

Se slizem se dá různě experimentovat a do základní směsi lepidla a aktivátoru se mohou přimíchat další ingredience. My jsme vyzkoušeli výrobu dvou „neprůhledných“ slizů.

  • Sliz s pěnou

Do tohoto slizu jsme k lepidlu a aktivátoru přidali pěnu na holení. Vznikl sliz s metalickým efektem, který má moc příjemnou konzistenci podobnou pudinku.

  • Sliz s pískem

Do tohoto slizu jsme k lepidlu a aktivátoru přimíchali kinetický písek. Vznikl tužší sliz, který hodně připomíná různé hmatové „relaxační“ míčky. V tomto slizu jsou cítit jemná zrnka písku a sliz je velmi příjemný na omak.

Vyrobené slizy uchováváme v uzavřené dóze. Jelikož se jedná o slizy na vodní bázi, je normální, že po čase slizy lehce „vyschnou“, protože se z nich odpaří voda. Sliz zhoustne a trhá se, ale dá se jednoduše „zachránit“. Stačí ho na chvíli ponořit do horké vodní lázně.

Sliz jsme vyráběli s dětmi ve věku 4 roky a 7 let. Pod mým dohledem výrobu zvládly. Hodně je bavilo přidávat do slizu různé doplňky (barviva, vůně, ozdoby). Vyráběli jsme různé druhy slizů s využitím menšího množství lepidla a aktivátoru. Záleží ale na vás, jak sadu použijete. Můžete použít i celé množství surovin najednou a vyrobit si velké množství slizu. Nás spíš bavily ty různé varianty a experimentování s barvami a dalšími přísadami. Sady na výrobu Megaslizouna jsou vhodné jako dárek pro tvořivé děti. Pokud byste teď před Vánocemi chtěli s dětmi vyrobit drobné dárečky pro kamarády, myslím, že by je krabička vlastoručně vyrobeného slizu potěšila. Za nás tedy toto zajímavé tvoření můžeme jedině doporučit.

Láká vás výroba Megaslizouna s dětmi?