Duo Puzzle Djeco

Tak dlouho jsem se poohlížela po duo puzzlích od Djeco, až nám jedny přišly od Chytrá opička. Dnes bych vám je tedy ráda představila blíž a taky přinesla několik tipů, jak je využít i jinak než na skládání (bez toho bych to snad už ani nebyla já ;-)).

DUO PUZZLE jsou, jak název napovídá, puzzle složené ze dvou dílků, které k sobě významově patří. Já jsem zvolila téma „Co bude dnes k obědu“, protože tam byla i synova stále oblíbená panda. 😍🐼 Základní verze hry spočívá v tom, že dítě hledá dvojice obrázků, které k sobě patří a skládá je k sobě. V této variantě hry je 10 dvojic. Hra je určena dětem od 2 let.

Duo puzzle Djeco

Proč jsem vybrala DUO PUZZLE od Djeco:
+ hezké ilustrace a výběr z více témat
+ kartičky z tvrdého kartonu, které se hned neponičí
+ kartičky mají barevný podklad, takže se dítě může orientovat i podle barev (tady bych tedy výrobcům vytkla, že se barvy opakují, lepší by bylo, kdyby každá dvojice měla vlastní barvu)
+ i když se barvy dvojic opakují, spojit lze jen „správné“ dílky, dílky stejné barvy, které k sobě nepatří, nejdou ani spojit
+ hezké balení 😀

Stylové balení 😉

Moc se mi puzzle líbí a mám teda docela problém schovat je synovi k narozeninám (listopad). 😀 No, s tímto mám ostatně problém vždy. Vydržet s darováním dárku až na danou příležitost. Máte to taky tak? 😉

Jo, nápady na další varianty hry s DUO PUZZLEMI si můžete stáhnout zde.