Dřevěné zvířátkové loto

Náš Martínek donedávna moc nechtěl hrát společenské hry. Když ho před pár týdny začalo konečně bavit pexeso a různé obměny hry Člověče, nezlob se zajásala jsem. Z e-shopu Učení je radost jsme dostali k recenzi skvělé Dřevěné zvířátkové loto, které je od první chvíle u nás hra číslo jedna. Pojďte se na ni podívat.

Dřevěné zvířátkové loto

Co hra obsahuje

Balení obsahuje 4 dřevěné hrací desky se zvířátky a 36 dřevěných čtverečků se stejnými obrázky. Rozměry desky jsou 17,5 * 17,5 cm. Rozměry čtverečku jsou 5,5 * 5,5 cm.

Dřevěné zvířátkové loto

Pravidla hry:

Hra je určena pro 2 – 4 hráče. Každý si vybere hrací desku. Čtverečky s obrázky se otočí zvířátky dolů. Hráči postupně otáčejí jednotlivé obrázky. Když na čtverečku je zvířátko, které má i na desce, tak ho tam položí. Kdo jako první najde všech 9 zvířátek ze své destičky, vyhrává.

Dřevěné zvířátkové loto

Pro koho je hra určena:

Hra se doporučuje dětem od 3 let. Určitě můžete nabídnout i mladším dětem. Naše dvouletá Marky s námi hraje úplně v pohodě. Hra bude bavit i starší děti. Je ideální pro celou rodinu. Je to rychlá hra, která odsýpá. Je téměř bez přípravy. Stačí otočit kartičky obrázky dolů a může se začít. Obvykle hrajeme několik kol po sobě.

Dřevěné zvířátkové loto

Co hra rozvíjí:
  • koordinaci oko-ruka
  • jemnou motoriku
  • zrakové rozlišování
  • postřeh
  • slovní zásobu
  • krátkodobou paměť
  • v případě využití dalších variant hry i další dovednosti
Možnosti využití hry:

Jako obvykle vám v recenzi nabízíme i další varianty, jak se hrou pracovat.

MLUVTE ANGLICKY

Naší nejoblíbenější variantou je hraní v angličtině. Probíhá to tak, že když otočíme obrázek, popisuji ho anglicky. Řeknu anglicky, jaké zvíře je na obrázku a zeptám se, kdo ho má. Martínek celkem rychle začal anglické věty opakovat. Když se děti jazyk učí takto v kontextu toho, co dělají, není třeba věty překládat. Pochopí samy, co říkáte. 🙂 Děti taková angličtina baví. Martínek mi sám dopředu hlásí, že chce hrát anglicky.

Dřevěné zvířátkové loto

ZVUKOVÉ HÁDANKY

Každý hráč si vybere jednu hrací desku. Jeden hráč je bez desky a má k dispozici kartičky s obrázky. Otáčí jeden po druhém tak, aby obrázek ostatní neviděli. U každého obrázku udělá stejný zvuk, který dané zvířátko vydává. Hráči s deskami hledají, jestli dané zvíře mají. Pokud ano, udělají stejný zvuk a obrázek si vloží na desku. Hraje se tak dlouho, dokud někdo nezaplní celou desku. Pokud najdete zvíře, které nevydává žádný specifický zvuk, můžete jej nahradit popisem zvířete.

Dřevěné zvířátkové loto

PAMĚŤOVÉ HRY

Loto se dá krásně využít k různým typům paměťových her. Jednou z variant je naskládat obrázky na desku a některé otočit obrázkem dolů. Děti hádají, které zvíře je otočené.

Další variantou je nakreslit si na papír prázdnou „destičku“ a děti chybějící zvířata do tabulku kreslí nebo píšou její názvy.

Paměťová hra

PROSTOROVÁ ORIENTACE

Hra je dobrou pomůckou pro rozvoj orientace v prostoru. Dětem dáváme hádanky, týkající se umístění zvířat. Například: Kterw zvíře je vpravo dole? Nebo, které zvíře je přesně uprostřed?

TŘÍDĚNÍ

Kartičky s obrázky můžeme třídit dle různých kritérií. Například podle toho, o jaká zvířata se jedná (domácí, divoká, apod.).

Domácí zvířata

VYPRAVOVÁNÍ

Vybereme několik kartiček s obrázky a snažíme se vymyslet příběh, ve kterém hrají roli jednotlivá zvířátka.

BARVY

U hry se dají také pěkně procvičovat barvy. Stačí hledat kartičky se zvířátky zvolené barvy.

Třídění zvířat podle barev

PROSTOROVÉ LOTO

Hru nemusíte hrát pouze na jednom místě. Můžete jednotlivé kartičky schovat v místnosti nebo venku. Děti je hledají a vyplňují svoji kartu zvířátky.

PŘIŘAZOVÁNÍ FIGUREK

Oblíbenou aktivitou u menších dětí je přiřazování figurek zvířat k jednotlivým kartičkám.

Přiřazování figurek

Loto jsme si doma hodně oblíbili. Hra je kvalitní a odolná. Čtverečky se zvířátky se dětem dobře drží. Jak vidíte výše, hru využijete k mnoha dalším aktivitám. Doporučujeme ji pro celou rodinu.