Dinosauří badatelská sada pro nejmenší

  • Dinosauři jsou u nás doma oblíbení už řadu měsíců. 
  • Máme zároveň rádi i různé badatelské sady.
  • Dinosauří badatelská sada značky Learning Resources je jednou z nich. 

Na dinosauří badatelskou sadu značky Learnig Resources jsem narazila na Hračkolce a zaujala mě zajímavým materiálem. Většina badatelských sad tohoto typu je určena starším dětem, ale tato konkrétní je přizpůsobena menším dětem, již od 4 let. Využijete ji tedy i s těmi nejmenšími badateli.

Dinosauří badatelská sada je zaměřena na T-Rexe. Všechen materiál je uložen v plastovém obalu ve tvaru sopky. Sopku samotnou můžete využít k dalším hrám. Víko sopky zároveň funguje i jako formička pro tvorbu fosílií. Uvnitř sopky je hmota, která se dá tvarovat jako modelína, ale není hladká, nýbrž ji tvoří drobné kamínky, takže má zajímavou strukturu. Navíc nevysychá, a tak ji děti mohou používat opakovaně. S „hlínou“ mohou děti pracovat pomocí malého plastového rýče, který je součástí sady. Pod „hlínou“ se nachází plastová kostra T-Rexe, kterou děti také využijí při hře na paleontology. Je zde ukrytý i malý plastový „drahokam“.

Inspirace: Vyrobte dětem dinosauří fosilie. 

Dinosauří badatelskou sadu využijete i pro tematické Sensory Play aktivity. Sopka, speciální „hlína“ i kostra T-Rexe jsou jako stvořené pro hru na paleontology. Líbí se mi také, že je sada praktická. Když děti se hrou skončí, můžete všechen materiál uložit zpátky do sopky a je připraven na příště. Sadu tedy můžeme doporučit a malým badatelům přejeme příjemnou zábavu.

Využili byste s dětmi tuto badatelskou sadu?