Detektiv

Já si nemůžu pomoct, ale mám moc ráda RETRO HRY a jsem vděčná za to, že v Efku na ně nezapomínají, ale naopak je znovu oživují. Jednou z nich je hra DETEKTIV.

Detektiv

Co hra obsahuje:

V balení najdete kartonové kartičky (98 ks) s postavičkami a dřevěnou postavičku detektiva Zavřiočka.

Detektiv

Komu je hra určena:

Hra je určena dětem od 3 let. Rozvíjí postřeh, logické myšlení, paměť i představivost.

Zjednodušená pravidla hry:

Nejdříve se určí, kdo bude jako první detektiv. Hráči si postupně berou jednotlivé kartičky a snaží se postavit libovolnou postavu, která bude mit hlavu, trup i nohy. Komu se to podaří jako první je detektivem – bere si k sobě dřevěnou figurku.

Detektiv

Prvním úkolem detektiva je „zatknout“ podezřelého. Tím je jakákoliv postava protihráčů, která má stejný znak jako postava složená detektivem. Tu si detektiv vezme k sobě.

Druhým úkolem je „odhalit pachatele“. To znamená, že musí zabavenou postavu poskládat tak, aby měla všechny tři části těla správné. Jednotlivé dílky si může brát od protihráčů, musí je však nahradit dílky stejné hodnoty ( nohy za nohy, atp.).

Detektiv

Pokud detektiv nemůže odhalit pachatele, hraje další hráč. Ten může roli detektiva převzít, pokud se mu zase podaří poskládat libovolnou postavu jako detektivovi na začátku. 

Vyhrává ten, kdo má na konci hry největší počet odhalených zločinců (správně poskládaných figurek).

Další varianty hry:

Kartičky můžete využít i k jiným hrám. Hodí se pro pexeso či pexetrio. S malými dětmi můžete jen skládat postavy a povídat si o nich. Můžete také skládat postavy s částmi těla, které k sobě nepasují a vymýšlet pro ně nové názvy a popisovat, co by mělo být jejich úkolem.  

Detektiv

Detektiv

Závěr

Pokud máte stejně jako já slabost pro retro hry a ještě k tomu české, tak tato by vám neměla uniknout. Zabaví se u ní děti i dospělí. 🙂