Desková hra Piškvorky

Klasickou hru piškvorky není třeba představovat. U nás doma si ji oblíbila hlavně Marky. Nejraději ji hraje v chodníkové variantě s křídami. Na e-shopu Zabav dítě jsem ale objevila velmi zajímavou variantu této hry – dřevěnou. S dětmi jsme ji vyzkoušeli a musím říct, že tato verze hry má něco do sebe. Pojďte mrknout.

Desková hra Piškvorky

Co hra obsahuje

Hra se skládá ze základní desky z topolové překližky o rozměrech 27 * 27 cm, která má celkem 121 políček (11 * 11).

Do políček se vkládají dřevěné křížky a kolečka. V balení je jich celkem 130 (65 křížků a 65 koleček).

Desková hra Piškvorky

Pro koho je hra určena

Hra je určena dětem i dospělým. Spodní věková hranice je individuální dle zájmu dětí o tuto hru. U nás doma je to cca od 3,5 let. Piškvorky si s chutí zahraje i mnoho dospělých, pokud takové ve svém okolí máte, tak dávám tuto hru jako inspiraci na dárek. 🙂

Desková hra Piškvorky

Co hra rozvíjí

Piškvorky rozvíjí představivost, logické myšlení, matematické dovednosti a tato dřevěná varianta také jemnou motoriku (při vkládání tvarů do políček).

Další využití hry

Dřevěná varianta piškvorek přímo vybízí k dalšímu využití na různé drobné aktivity. Dám vám dva příklady.

1. Souřadnice

Dřevěnou tabulku můžeme využít na různé hry, kde se zadávají souřadnice. Stačí využít první řádek a první sloupec a nalepit do nich samolepící štítky s číslicemi a písmeny. Úkolem dětí je vložit tvar do konkrétního políčka dle zadání.

2. Počítání

Stejně tak můžeme hru využít k různým aktivitám na počítání. Můžeme sčítat a odčítat křížky a kolečka, atd.

Desková hra Piškvorky

Piškvorky v dřevěné variantě jsou rozhodně dobrým nápadem. Nejen, že můžete hrát stále dokola klasickou variantu této hry, aniž byste při tom spotřebovávali papír, ale můžete si vymyslet i další aktivity na rozvoj kongnitivních funkcí.

Takže doporučujeme. 🙂