Cihličky pro dětičky

Dnes přinášíme slibovanou recenzi stavebnice CIHLIČKY PRO DĚTIČKY. Najdete v ní naše zkušenosti i nápady, jak ji využít. Snažili jsme se také odpovědět na vaše dotazy, které ke stavebnici padly.

Cihličky pro dětičky

Jedná se o MAXI STAVEBNICI pro děti od 3 do 8 let, takže ideální pro sourozence. 🙂 Jedno balení obsahuje 24 cihliček, které přijdou v rozloženém stavu, a 10 spojek. Po složení má každá cihlička velikost 35 * 11,5 * 17,5 cm.

Cihličky pro dětičky

Stavebnice umožňuje postavit množství objektů: od domečků, přes obchůdky, bunkry, lodě, auta, věže, hrady, po křesílka a stolečky.

Cihličky pro dětičky

Stavebnice je vyrobena z velmi pevného kartonu, takže je 100 % recyklovatelná. Přitom ale dostatečně pevná. Cihličky s přehledem unesou 30 kg zátěž. Děti si na ně bez problémů mohou stoupnout, sednout i lehnout. Hra je vyrobena v Česku.

Cihlička v rozloženém stavu

Stavebnice rozvíjí u dětí soustřednost, prostorové vidění, koordinaci, fantazii, schopnost plánovat, schopnost spolupracovat, kreativitu, trpělivost i hrubou motoriku. Děti díky ní mohou zakusit radost z dobře odvedené práce, když se jim stavba vydaří, ale učí se i potýkat s neúspěchem, když jejich plány nevyjdou.

Cihličky pro dětičky

Na CIHLIČKÁCH se nám líbí jejich variabilita a v podstatě neomezené možnosti při stavění.

Cihličky pro dětičky

I když se jedná o MAXI STAVEBNICI, troufáme si říct, že jedno balení CIHLIČEK je možné mít i v menším bytě.

Skládání Cihliček

Co se týče uložení CIHLIČEK, na webu CIHLIČEK najdete konkrétní tipy, jak to udělat, aby zabraly co nejméně místa. My jsme využili prázdný prostor pod schody. Máme ale v plánu uvolnit část skříně v dětském pokoji a ukládat CIHLIČKY tam.

Uložení Cihliček

V diskusi na Facebooku vás zajímalo, jak CIHLIČKY vypadají po dlouhodobějším používání. My máme stavebnici krátce, ale díky ochotě jedné z maminek se můžete podívat, jak CIHLIČKY vypadají po 2 letech intenzivního používání. Na to, že jsou z kartonu, tak za nás nevypadají tak zle. Mají ošoupané hrany a částečně jsou prohnuté. Nicméně, dají se ještě používat. Na webu CIHLIČEK uvádí, že životnost v domácnosti je 2-3 roky, což odpovídá fotografiím.

Cihličky pro dětičky

Cihličky pro dětičky

Pokud se rozhodnete CIHLIČKY pořídit, asi budete váhat, jestli koupit jednu nebo dvě sady. Většina z vás, kdo už jednu sadu mají, se shodla, že by určitě využila i druhé balení. My se k tomu přikláníme také. Pro větší stavby je určitě lepší mít dvě sady. Jen je potřeba počítat s větší plochou na stavění i na úložný prostor.

Cihličky v rozloženém stavu

Co se týče věku dětí, pro které jsou CIHLIČKY určeny, nejnižší doporučený věk je 2 roky. V tomto věku patrně děti ještě nedokáží postavit stavbu samostatně, určitě bude potřeba asistence ze strany rodičů nebo starších sourozenců. My jsme CIHLIČKY testovali s 3 letým synem. Syn je z nich nadšený. Ze začátku potřeboval trošku ukázat, jak na to, ale po pár dnech už byl schopný vymyslet a postavit si svoji stavbu. A narazili jsme i několikrát právě na to, že mu pro jeho další plány chyběla ta druhá sada Cihliček. 🙂

Spojky

Než vám ukážu, jaké stavby jsme doma zrealizovali, tak bych upozornila na asi jedinou nevýhodu, kterou jsme na CIHLIČKÁCH shledali. Několikrát se nám stalo, že když jsme postavili větší stavbu a spadla, tak se to neobešlo bez pláče. Tím, jak jsou CIHLIČKY pevné, tak jejich pád dítě opravdu bolí.

Spojování Cihliček

Za nás u nich chybí možnost propojit je z více stran. Spojky sice stavbu zpevní, ale pořád zůstanou stěny, které jsou nezpevněné a hrozí pád stavby. Z tohoto důvodu doporučujeme, aby si menší děti s CIHLIČKAMI hrály pod dohledem.

Spojování Cihliček

A na závěr přidáváme pár tipů, co z CIHLIČEK postavit.

Úplně první stavba našeho syna, byly VARHANY. 🙂

Cihličky pro dětičky

Je hezké sledovat, jak se dítě do hry vžije a má z ní radost. 🙂

Cihličky pro dětičky

Další stavbou byl rybník. Židle je loďka. 🙂

Cihličky pro dětičky

Další oblíbenou stavbou byla postel.

Cihličky pro dětičky

Zkoušeli jsme také překážkovou dráhu, židličku a stoleček, pódium nebo autobus. 🙂 Kromě těchto staveb jsme vytvořili i fotbalovou branku a zahráli si fotbal v obýváku. 🙂

Každé dítě si jistě vymyslí svoje oblíbené stavby podle toho, co ho zajímá. Na webu CIHLIČEK najdete pěkně zpracovanou METODIKU pro hru s nimi. Náměty se dají využít jak doma, tak hlavně v dětských hernách, pokud do nich CIHLIČKY pořídíte.

Cihličky pro dětičky

Tolik naše zkušenosti s CIHLIČKAMI. Stavebnici doporučujeme jak do dětských pokojů, tak do větších prostor, kde se schází více dětí.