Cesta zapovězeným lesem

Poslední ze čtveřice her na téma Harry Potter, které vydalo Efko je hra s názvem Cesta zapovězeným lesem. Pojďte si ji prohlédnout blíže.

Cesta zapovězeným lesem

Co hra obsahuje:

V balení najdete 48 hracích kartiček. Kartičky mají různé funkce. Jednu skupinu tvoří kartičky s portréty hlavních hrdinů příběhů o Harrym Potterovi, dále jsou zde kartičky se zapovězeným lesem, s obrem Drápem, s Kentaury a Testrály. Součástí je také návod.

Cesta zapovězeným lesem

Cíl hry

Cílem hry je sestavit řadu 10 kartiček v přesném pořadí za sebou. Zároveň hráči musí porazit Dolores Umbridgeovou a najít Testrály.

Cesta zapovězeným lesem

Zjednodušená pravidla hry

Všech 64 kartiček se zamíchá a rozloží na stůl obrázky dolů. Hráči postupně otáčejí jednotlivé kartičky a snaží se najít první z nich do své řady. Postupně hledají další kartičky a skládají je ve stanoveném pořadí. Ve skládání řad mohou hráče zdržet souboje Drápů a Kentaurů. V momentě, kdy díky kartičce Dráp hráč odrazí útok Kentaura na svou řadu, může pokračovat v dalším skládání. Ten kdo jako první uzavře svou řadu kartou Testrál, vyhrává.

Cesta zapovězeným lesem

Komu je hra určena:

Hra je určena hráčům od 6 let. Mohou si ji samozřejmě zahrát i dospělí. Nezáleží na tom, zda jsou hráči znalci příběhů Harryho Pottera nebo ne. Pravidla jsou vymyšlena tak, aby si hru mohli zahrát všichni.

Cesta zapovězeným lesem

Závěr

Hra rozvíjí logické myšlení, paměť, soustředěnost i trpělivost. Je vhodná pro děti i dospělé. Hra je hezky zpracovaná a má originální pravidla, která hráčům umožňují prožít pohádkový příběh.