Barevná plachetnice (Hravokádo.cz)

V dnešní recenzi bych vám chtěla představit dřevěné, ručně vyráběné hračky z dílny Hravokádo.cz.  V jejich nabídce najdete kolíkové vkládačky, zvířátka, geoboardy, vkládací zvířátka se světadíly, odkud pochází, balanční hry a další krásné dřevěné výrobky (nejen) pro děti. Mnohé z her „porostou“ s vašimi dětmi, protože se dají využít víceúčelově a i v pozdějším věku poslouží jako didaktické pomůcky. Součástí balení her z Hravokáda jsou i předlohy a konkrétní nápady na aktivity s danou hračkou, které každý rodič nebo pedagog jistě ocení. 🙂

My si jejich práci ukážeme zblízka na Barevné plachetnici.

Barevná plachetnice

Jedná se o krásnou hračku typu „návlékačka“ ve tvaru plachetnice, kterou si děti mohou za pomocí navlékání jednotlivých dílků na tyčku postavit od základů až po vlaječku na plachtě. Celou loďku, včetně základu v barvě moře, dostanete i s vytištěnou předlohou rozloženou na jednotlivé dílky v praktické kartonové krabičce.

Balení plachetnice

Hračka rozvíjí:

– jemnou motoriku, zručnost, vnímání barev, soustředěnost, představivost, smysl pro detail.

Plachetnice je kvalitně zpracovaná. Jednotlivé dílky dřeva jsou dohladka opracované a nemají žádné ostré hrany. Celá loďka na výšku měří 23 cm a když si s ní dítě zrovna nehraje, může se stát i krásnou dekorací nejen dětského pokoje.

Barevná plachetnice

Vzhledem k velmi malým dílkům, které obsahuje, bych ji doporučila pro děti zhruba od 2 let. Může se stát pokračovaci hračkou v různých navlékacích hrách určených pro malá batolátka. Ty nejmenší části jsou opravdu drobné, takže navlékání vyžaduje už určitou zručnost. Navíc se dá pěkně využít pro nácvik barev.

Navlékání plachetnice

Kromě navlékání si s plachetnicí a jejími jednotlivými dílky můžete zahrát tyto hry:

Přiřaď barvu

Dílky plachetnice se daji využít i k jejich přiřazování k předmětům stejné barvy v místnosti.

Seřaď dílky podle délky

Jednotlivé dílky, které tvoří plachtu, se dají seřazovat podle jejich délky.

Balanční hra

Jednotlivé dílky můžete skládat na sebe i bez navlékání a zkusit si, kolik jich na sebe postavíte, aniž by spadly.

Balanční hra

Skládání barevných řad a jejich zakreslování

Barevné dílky plachetnice můžete skládat vedle sebe do barevných řad. Buď si můžete pro skládání vyrobit šablony s pořadim barev nebo házet kostkou s barevnými stěnami a podle toho, co padne, skládat nebo skládat jen tak náhodně a pořadí barev zakreslovat na papír.

Barevné řady

Poznej barvu

S malými dětmi si můžete zahrát jednoduchou hru na poznávání a pojmenování barev jednotlivých dílků.

Navlékání dle předlohy

Navlékat dílky na tyčku nemusíte jen do tvaru loďky, ale i jen čistě podle barev. Opět se dají vytvořit šablony s pořadím barev, házet kostkou nebo po navlečení několika dílků zakreslit pořadi barev na papír.

Vytáhni barvu a vyjmenuj předměty

Dílky můžeme schovat do pytlíku. Hráč si jeden vytáhne a pak vyjmenovává co nejvíce předmětů, které mají danou barvu. Může se zaměřit také tématicky.

Dílky plachetnice

Tolik tedy náš dnešní tip, třeba už na vánoční dárky. A co byste si vybrali z Hravokáda vy? 🙂