Albi Science: Posviť si na dinosaury

Vědecké sady z edice Albi Science jsou naše srdeční záležitost a nedáme na ně dopustit. Proto nás velmi potěšily novinky, které Albi letos na podzim v této edici vydalo. Je mezi nimi i box s názvem Posviť si na dinosaury zaměřený na T-Rexe, který vám dnes představím blíže.

Posviť si na dinosaury: T-Rex

Co v boxu najdete:

Box obsahuje:

  • projektor se 40 snímky k promítnutí
  • knížečku a pracovní listy
  • sádrový blok s kostrou T-Rexe
  • dřevěné nástroje ke kutání
  • dětskou vstupenku do dinoparku

Obsah boxu

Jaké aktivity sada nabízí:

1. Příběhy

V knížečce děti najdou 5 příběhů ze života jednoho konkrétního T-Rexe. Projdou s ním různá období – od vylíhnutí z vajíčka, přes první pokusy o lov až po dospělost. Zároveň se seznámí s prací paleontologa. Všechny uvedené informace vycházejí z nejnovějších výzkumů a objevů.

Knížečka

2. Pracovní listy

Ke každému z příběhů v knížce je pro děti připraven tématický pracovní list, díky němuž si procvičí grafomotoriku a další dovednosti.

Pracovní listy

3. Promítání

Ke každému příběhu v knížečce je připraven jeden kotouček do promítací baterky. Při čtení si tedy můžete promítat jednotlivé scény na zeď, což se u nás stálo oblíbenou aktivitou před spaním. 🙂

Kotoučky jsou rozlišené barevně a v textu najdete barevné symboly, podle nichž poznáte, který kotouček použít a také kdy otočit na další obrázek.

Promítací baterka

4. Vysvobození kostry ze sádry

Čtvrtou aktivitou, kterou dinosauří box nabízí, je vysvobozování kostry ze sádry. Děti si tak vyzkouší práci paleontologa. Z jednotlivých dílků si pak sestaví celou kostru.

Vysvobozování kostry ze sádry

Vykopané kosti dinosaura

Závěr

Vzhledem k tomu, že u nás doma dinosauři už nějakou dobu patří mezi nejoblíbenější témata, není překvapením, že děti tato sada zaujala. Nejvíc je nadchlo promítání příběhu spojené se čtením. I já tento nápad velmi oceňuji. Obrázky promítané na zeď mají své kouzlo a líbí se mi to propojení se čtením příběhu. Tato sada je určena dětem od 5 let. U nás jsme ji využili s dětmi 4 a 7 let. Samozřejmě doporučujeme i vašim milovníkům druhohor. 🙂

Jaké sady Albi Science doma máte?