Albi Science: Horniny a minerály

Blíží se konec školního roku a já tu mám tip, co „vzdělávacího“ pořídit školním dětem na prázdniny. Za mě jednoznačně vědecké sady od Albi. Jsou totiž naprosto skvěle zpracované. Děti se zkoumáním dozvědí mnoho nových věcí a vyzkouší si zajímavé pokusy a aktivity. My jsme doma v poslední době z edice Albi Science vyzkoušeli sadu Horniny a minerály, kterou vám chci ukázat.

Horniny a minerály

Co sada obsahuje:

  • knihu
  • sešit aktivit
  • vzdělávací plakát
  • sádrový odlitek s minerály a fosiliemi
  • lupu
  • nástroje k vyhledávání artefaktů
  • vědecké rámečky

Horniny a minerály: obsah boxu

Horniny a minerály: obsah boxu

Komu je sada určena:

Sada je určena pro děti od 10 let. U nás doma si ji vybral šestiletý Martínek, který se zajímá (mimo jiné) o geologii. Sada splnila jeho očekávání a vrací se ke studiu knížky a práci se sešitem aktivit opakovaně.

Minerály ve vědeckých rámečcích

Aktivity a materiály:

Vykopej minerály a fosilie

Na tuto aktivitu jsme se vrhli jako první. Martínek nadšeně ze sádrového odlitku vykopával zmíněné artefakty. Uvnitř najdete tři minerály a fosilii žraločího zubu.

Vykopej minerály a fosilie

Nalezené minerály jsme pak vystavili do vědeckých rámečků a Martinek si doma otevřel muzeum. 🙂

Vykopej si minerály a fosilie

Kniha horniny a minerály

Součástí sady je kniha s mnoha informacemi o horninách a minerálech. Kniha obsahuje kromě textů také velké množství obrázků a fotografií. Děti se dozvědí spoustu informací.

Kniha Horniny a minerály

Sešit aktivit

Martínek si oblíbil tematický sešit aktivit, ve kterém je různé luštění. Sešit obsahuje také samolepky, které se dolepují na vybraná místa na jednotlivých stránkách.

Sešit aktivit

Vzdělávací plakát

Součástí sady je také velkoformátový vzdělávací plakát, na kterém je přehled všech hornin a minerálů.

Vzdělávací plakát

Závěr

Vědecká sada Horniny a minerály děti seznámí s daným tématem. Malí zájemci i geologii získají nové poznatky a také (což bylo u nás nejžádanější) si samy vydolují ze sádrového odlitku zajímavé artefakty, které mohou prozkoumat na vlastní oči. Jako všechny ostatní sady z edice Albi Science, i tuto můžeme jedině doporučit.