Albi Science: Dinosauři

Výrobky z Albi Science nás velmi baví. Naposledy jsme si hráli a učili se s boxem DINOSAUŘI. Pojďte se podívat, co najdete uvnitř.

Box Dinosauři

Balení obsahuje:

  • knížku ke čtení
  • vzdělávací plakát
  • samolepkovou knížku aktivit
  • dřevěná kostra dinosaura a samotvrdnoucí hmota

Box Dinosauři

Knížka ke čtení

Knížka představuje období druhohor a počátky dinosaurů. Dále se zabývá různými charakteristikami těchto zvířat. Vysvětluje rozdíly mezi ptakopánvými a plazopánvými. Popisuje masožravce a býložravce a představuje typické zástupce těchto druhů.

Knížka ke čtení

Dále se děti dočtou o různých vlastnostech těchto fascinujících zvířat, o prostředí, kde žili i dalších zajímavostech. Knížka je doplněna množstvím ilustrací.

Knížka Dinosauři

Model spinosaura

Naše nejoblíbenější část práce s boxem bylo tvoření modelu spinosaura. Nejdříve se poskládá dřevěná kostra. Kostra se obalí samotvrdnoucí modelínou a vytvaruje se tak tělo dinosaura.

Model spinosaura

Modelína na vzduchu vyschne a dětem tak zůstane vlastnoručně vyrobená hračka. Box je určen dětem od 8 let. Naše děti mají 6 a 3 roky, takže jsem jim u tvoření asistovala. Starší děti to zvládnou už samy.

Model spinosaura

Knížka aktivit

Součástí boxu je i knížka aktivit, ve které děti najdou různé rébusy a luštění a také samolepky, které se lepí na vybraná místa.

Knížka aktivit

Knížka aktivit

Vzdělávací plakat

Velkoformátový plakát přehledně rozděluje dinosaury podle typu jejich kostry. U každého dinosaura je uvedeno jeho jméno, český překlad jeho názvu a také délka a váha.

Vzdělávací plakát

Vzdělávací box Dinosauři doporučujeme pro všechny milovníky těchto zvířat. Líbí se mi, že obsahuje jak vzdělávací, tak tvořivé materiály. Děti si užívají obojí.