Velkoformátová leporela: Rok v lese

Velkoformátová obrázková leporela jsou dnes velmi oblíbená. U dětí i u rodičů. A není divu. Tyto „knihy beze slov“ se pyšní krásnými ilustracemi a skrývají v sobě rozmanité příběhy, jejichž autory se stávají samotní čtenáři. Jsou vhodná pro nejmenší děti, ale zabaví se u nich i ty větší. Dnes bychom se chtěli zastavit u knihy ROK V LESE, kterou vydalo nakladatelství Host Brno.

Rok v lese

Kniha ROK V LESE čtenářům představuje, jak vypadá život v lese v průběhu celého roku. Každá dvojstrana zobrazuje jeden měsíc v roce a to, co je v tomto měsíci typické pro les a jeho obyvatele. Názorně vidíte změny v přírodě i v chování zvířat měsíc po měsíci. Ilustrace jsou přizpůsobeny dětem, ale přesto jsou věrné skutečnosti. Obrázky podněcují čtenáře k povídání a tím rozšiřování slovní zásoby, vědomostí i rozvoji fantazie.

Les v lednu

Červnová noc v lese

Texty nejsou potřeba, protože zde „mluví“ samotné obrázky. Jedinými texty kromě nadpisů, které v knize najdete, jsou krátké popisy jednotlivých obyvatel lesa na úvodní dvojstraně.

Popis obyvatel lesa

Tato velkoformátová obrázková kniha je ozdobou každé knihovničky. Věříme, že nad ní strávíte příjemné chvíle a že se díky ní dozvíte mnoho zajímavostí o životě lesa. Zde je ke stažení pracovní list ke knize.