Velká kniha o emocích

Knížek k rozvoji emoční inteligence u dětí vychází čím dál více a je to dobře. Dnes vám chci ukázat jednu z nakladatelství JIRI MODELS. Jmenuje se VELKÁ KNIHA O EMOCÍCH. U nás doma se zalíbila dětem i mně a rádi ji doporučíme i vám.

Velká kniha o emocích

Hlavní hrdinkou knížky je holčička Markétka, se kterou čtenáři prožijí jeden týden – od pondělí do neděle. V každém dni je do obyčejného příběhu „ze života“ zahrnuta jedna z emocí.

Velká kniha o emocích

Jednotlivé pocity jsou dětem představeny velmi názorně – pomocí barevných příšerek. Děti si tedy jednoduše zapamatují jejich názvy a mohou si je spojit i s typickým výrazem, který emoci vyjadřuje.

Velká kniha o emocích

Moc se mi líbí, že knížka popisuje i průběh prožívání jednotlivých emocí – co se děje s naším tělem, když danou emoci zažíváme. A co víc, dává i tipy, jak emoci zpracovat. Vše je jednoduše a srozumitelně popsané.

Velká kniha o emocích

Knížka je interaktivní. Najdete zde odklápěcí okénka a části stránky či různé výřezy.

V rohu stránek jsou navíc konkrétní tipy do praxe – jednoduché aktivity, které mohou děti vyzkoušet.

Velká kniha o emocích

Velká kniha o emocích

Texty v knížce jsou krátké. Vše je přizpůsobeno dětem předškolního a mladšího školního věku. Pokud s dětmi chcete rozvíjet emoční inteligenci, je tato knížka opravdu užitečnou pomůckou.