Vánoční jedlička

Nová vánoční pohádka pro děti: Vánoční jedlička

  • Dětské vánoční beletrie není nikdy dost a u nás v knihovničce patří vánoční knihy mezi ty nejoblíbenější.
  • Adventní a vánoční doba je tak trochu kouzelná a dlouhé večery přímo vyzývají k trávení času u knížek.
  • Pokud byste rádi obohatili dětskou knihovničku o vánoční knihu, pojďte se inspirovat recenzí na knížku Vánoční jedlička.

Kniha Vánoční jedlička vyšla v nakladatelství Portál a je určena dětem od 4 do 9 let. Autorkou je oblíbená dětská spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Ilustrace namalovala Michaela Bergmanová. Příběhy jsou psané větším písmem, a tak jsou vhodné i pro začínající čtenáře.

Z nakladatelství Portál doporučujeme také knihu Jé, Ježíšek.

V rodině Mráčkových se vše připravuje na blížící se Vánoce. Cukroví je napečené, byt uklizený. Zbývá jen obstarat vánoční stromeček. Tatínek se si jeden vyhlédne u starého obchodníka v jedné zapadlé uličce, kam nechodí moc lidí. Prst mu ale nakonec nějakým záhadným způsobem spočine na jedličce, která stojí na druhém konci stánku. A tady se začínají dít ta pravá vánoční kouzla. Jen, co se stromeček objeví doma, začnou se v bytě Mráčkových dít zajímavé a nevysvětlitelné věci.

Sourozenci Sam, Dorka a jejich rodiče nejdřív pátrají po tom, kdo vybílil krabici vánočního cukroví. Následně hledají toho, kdo otočil knoflíkem u trouby na nejvyšší teplotu a spálil tak druhou várku cukroví. Ty největší podivnosti se však ději v dětském pokoji. Vrcholem je nakousané zlaté prasátko. To Sama přivede k nápadu vytvořit na malého zloděje past. Jaké je ale překvapení, že děti v pasti nenajdou myšku nebo veverku, jak se domnívaly. Malým mlsounem a chytrolínem není nikdo jiný než malý skřítek, kterého děti pojmenují Jedlička. Skřítek je to kouzelný a děti s ním zažijí neopakovatelná dobrodružství. Jelikož se ale jedná o skřítka vánočního, po svátcích se s dětmi rozloučí a zmizí. Dá jim ale naději, že příští rok o Vánocích je přijde navštívit zase.

Pozvete skřítka Jedličku na návštěvu?